Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Uue Teatri kaheksandal hooajal alustab teatridirektorina Raul Oreškin

30.09.2015 12:29

Raul Oreškin
Tartu Uus Teater on kaheksa tegutsemisaastaga kasvanud ning jõudnud punkti, kus tuleb hakata rohkem tähelepanu pöörama erinevate protsesside teadlikule juhtimisele, mis ei ole otseselt seotud teatritegemisega (nagu näiteks finantsid, haldusküsimused, teatrimaja rekonstrureerimine). Seetõttu otsustas Tartu Uus Teater oma ridasid uuel hooajal laiendada. 

Alates oktoobrist asub Tartu Uue Teatri direktori kohale Raul Oreškin. Ivar Põllu, Tartu Uue Teatri varasem juht ning asutaja, asub nüüdsest kunstilise juhi kohale. Muuhulgas keskendub Oreškin teatrimaja rekonstrueerimisele. “See on tänu muinsuskaitsealastele piirangutele omaette väljakutse, aga kuna ma olen varasemalt kokku puutunud mitmetele muinsusväärtusega hoonetele uue funktsiooni andmisega ning olen nende kordategemiseks leidnud ka rahalise katte, siis pean seda ülesannet igati realistlikuks,” nendib Oreškin. 

Raul Oreškin on kõrghariduse omandanud noorsootöö erialal Tallinna Pedagoogilises Seminaris ja õppinud Tartu Ülikooli magistriõppes haldusjuhtimist. Oreškin on varasemalt töötanud Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna ning noorsooteenistuse juhatajana, Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsleri ning Tartu Loomemajanduskeskuse tegevjuhina. Samuti on Raul Oreškin sel suvel oma teist tegevusaastat tähistanud Voronja suvegalerii eestvedaja. 


Tartu Uue Teatri kaheksas hooaeg toob mitmeid uuslavastusi, kuid mängitakse ka eelmistel hooaegadel esietendunud füüsilise teatri lavastusi “Põletatud väljade hurmaa”, “PURE MIND” ja lastelavastust “Siil udus”. 24. oktoobril esietendub Ivar Põllu esimene komöödia “Baskin”, kus mängivad Katrin Pärn ja Janek Joost. Märtsi alguses jõuab lavalaudadele Renate Keerdi uus füüsilise teatri lavastus, kus seekord astuvad lavalaudadele hoopis Uue Teatri näitlejad Katrin Pärn, Piret Simson, Maarja Jakobson ja Janek Joost. Märtsis esietendub veel Uue Teatri esimene väliskoostöö lavastus, mille partneriks on Tampere Telakka Teater, etendusi antakse nii Eestis kui Soomes. 

Foto autor Gabriela Liivamägi


Lisainfo:
Marie Kliiman
Tartu Uus Teater
projektijuht
+372 53405216