Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Uue Teatri 2024. aasta suveprojekt on kobarfestival Narva-Jõesuus

30.08.2023 14:50

Kultuuripealinna suvel kutsub Tartu Uus Teater oma publikut ääremaale põgenema – viiel päeval 2024. aasta augustis toimub Narva-Jõesuus eskapistlik kobarlavastus Hungerburg2024.

Tartu Uus Teater kirjutab: "Misasi see kobarlavastus on, jälle mingi uus tobe uudissõna? See on nagu kunstide spaa, kus hoolitsuste asemel saab endale kokku panna paketi uuslavastustest, näitustest, kontsertidest, filmidest ja aktsioonidest. Või siis loobuda programmist ja olla lihtsalt vahealal, süüa, juua ja saada osa ümberringi toimuvast. Põrnitseda päikest ja kõndida Eesti pikimal liivarannal.

Kes seda teevad? Projekti on kaasatud Tartu Uue Teatri loomingulised jõud nooremast ja vanemast generatsioonist, kes viimasel ajal teatris lammutavad, aga ka päris uued tegelased. Programm jõuab ka sinna, kus teater pole varem käinud.

Esmalt toome müügile 100 passi neile, kes programmi pimesi usaldavad. Hiljem neid juurde ei tule. Usalduspass tagab 5 päeva jooksul juurdepääsu kogu kavale, kureeritud järjekorras ja mõnel juhul ainsa võimalusega sissepääsuks. Üksikpiletid eri sündmustele jõuavad müüki sügiseks. Siis saab igaüks komplekteerida juba oma teekonna, kuid igale poole ei pruugi piletit enam saada ja karta on, et on veidi kallim ka.

Aga ikkagi, miks Hungerburg? Täna, 339 aastat tagasi, kasutati esmakordselt Narva-Jõesuu esimest nime — Hungerburg. Legendi järgi tuli selline nimi Narva-Jõesuule saksa kaupmeestelt, kes merehätta jäädes rannast toitu ei leidnud. Hungerburgi nimi säilis ametidokumentides kuni 1922. aastani.

Aga miks Hungerburg2024? Augustis 2019 kaotas Ida-Virumaa Lõuna-Eestile kultuuripealinna tiitli. Tartu Uus Teater oli siis oma kolme Joalaga Ida-Virumaal, elasime kaasa mõlemale. Selleks, et Eesti tulevasel aastal kummuli ei läheks, kui kõik suvel lõunasse sõidavad, toob Tartu Uus Teater osa publikust tagasi itta. Hungerburg2024 toimub Narva-Jõesuus endises Mereranna puhkekodus 14. kuni 18. augustini 2024."

Foto: Tartu Uus Teater