Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Uue Teatri 15. hooaeg toob neli uuslavastust, koostöö Vanemuisega ja aastapileti

22.09.2022 15:52

Tartu Uue Teatri 2022. aasta sügisel alanud 15. hooaeg toob neli uuslavastust ja piiramatut teatrikülastust tagava aastapileti.

Sel sügisel esietenduvad Ivar Põllu “Stereo” ja Martin Korgi “Kauboid ja vampiirid”. Kevadhooaeg toob koostöölavastuse Vanemuise Teatriga ning samuti lavastab Tartu Uues Teatris esimest korda ka praegune Paide Teatri näitleja Kirill Havanski.

Tartu Uue Teatri hooaja avalavastus on 30. septembril esietenduv Ivar Põllu “Stereo”, lavastus muusikast ja üksindusest. “Stereos” mängivad sellest hooajast teatriga liitunud näitleja Ilo-Ann Saarepera ühes Andreas Aadeli ja Elise Metsanurga või Ekke Heklesega. Lavastuse loomingulisse meeskonda kuuluvad kunstnik Kristiina Põllu, valguskunstnik Rene Liivamägi ja helikujundaja Andreas Jõesaar.

Novembris teeb lavastajadebüüdi Tartu Uue Teatri trupi näitleja Martin Kork. Välja tuleb märul läänenabal – “Kauboid ja vampiirid”, kus mängivad lisaks Martinile endale kevadel lavakunstikooli lõpetanud noored Hardi Möller, Mark Erik Savi ja Erik Richard Salumäe. Lavastuse kunstnik on Illimar Vihmar ja valguskunstnik Kärt Karro.

Alanud hooaeg on nii Tartu Uue Teatri kui ka Vanemuise Teatri jaoks eriline seetõttu, et esimest korda tuuakse lavale teatrite koostöölavastused. Suuremast koostööst hakati mõlemas teatris rääkima niipea, kui Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli 29. lennu lõpetanutest üheksa noort 2020. aastal Tartusse jõudsid. Detsembris jõuab Vanemuises publiku ette kahe teatri koostöölavastus, Shakespeare’i keelatud armastuse lugu „Romeo ja Julia“, mille dramaturg on Andreas Aadel ja lavastaja Elise Metsanurk Tartu Uuest Teatrist. Nimirollides on vanemuislane Aivar Tommingas ja Tartu Uue Teatri trupis mängiv Ilo-Ann Saarepera. Veebruaris jõuab Tartu Uues Teatris esietenduseni aga vanemuislase Reimo Sagori lavastus, mille trupis kohtuvad kahe teatri näitlejad ning mille dramaturgia sünnib proovide käigus.

Sel hooajal katsetab Tartu Uus Teater esimest korda aastapiletiga, mis pakub külastajale piiramatu teatrikülastamise võimaluse. Aastapileti initsiatiiv tuli näitlejalt ja lavastajalt Elise Metsanurgalt, kes kommenteerib: "Pilet on süsteemilt pisut nagu Netflix, aga teatris käimise võlu ja hõng siiski säilivad, ainult planeerimine läheb lihtsamaks". Isikustatud kaelakaardina vormistatud pilet tagab aastaks kutsed kõigile uuslavastustele ning võimaluse külastada ka muid mängukavas olevaid etendusi nii mitu korda, kui on soovi — st küllastumiseni. Aastapilet maksab 90 eurot ja kehtib ostmise hetkest alates aasta.

Pildil lavastuse "Stereo" plakati maal. Autor: Estookin