Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Üliõpilasteatri suvekoolis lihviti lavalisi andeid

30.07.2012 12:16

Tartu Üliõpilasteatri arvult juba kolmas ja nüüdseks heaks traditsiooniks muutunud suvekool toimus tänavu 23.-25. juulini Valgamaal Soontagal RMK metsamajas. Kolme päeva jooksul jagasid looduse keskel paarikümnele noorele näitlejatele oma teadmisi ja kogemusi kaks suurepärast professionaali. Kõne ja häälega õpetas improviseerima Aita Vaher ning kehavalitsemise oskuseid harjutati Aleksander Eelmaa käe all. Õppetöö välisel ajal said aga noored õpetajatega individuaalselt konsulteerida ning kuulata teatrimaastiku tipptegijate lugusid elust ja näitlemisest.

Üliõpilasteatri suvekooli korraldanud juhatuse sõnul õppisid teatri liikmed juurde palju seda, millega sügisel proovisaalis või kodus iseseisvalt harjutamist jätkata. „Suvekooli tugevuseks võib pidada seda, et kolme päeva jooksul said tudengitest näitlejad kogemuse sellest, kuidas ühendada intensiivset õppetööd ning mõnusat vaba aja veetmist.“ lausus suvekooli direktor Sven Paulus. Ta lisas, et seda traditsiooni tuleb kindlasti ka tulevikus jätkata.

Augusti alguses aga naasevad tudengitest näitlejad proovisaali, et üheskoos ette valmistada lavastus, millega astutakse üles 20. augustil Tallinna Teletornis. Osalusteatri vormi kätketud lavateos käsitleb lavastaja Enor Niinemägi sõnul neid pöördelisi sündmuseid, mis leidsid aset Tallinna Teletorni juures 20. augustil 1991. Teletorni perepäeva raames etenduvas tükis astuvad üles kõigi poolt palavalt armastatud tegelased nagu Hüljes Vigri, Vana-Toomas, Tallinna Kilu, Ajalooline Tõde ja paljud teised Tallinna sümbolid, kes on tulnud Teletorni vabastama seda piiravate nõukogude vägede käest.


Tartu Üliõpilasteater soovib tänada oma koostööpartnereid ja sponsoreid, kes aitasid suvekooli õnnestumisele igati kaasa. Aitäh AS Felix, AS Salvest, AS A. Le Coq ja RMK!

Lisainfo:
Sven Paulus
TÜT-i juhatuse liige ja suvekooli direktor
tel: 55-627-185
www.ut.ee/teater