Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Üliõpilasteatri IV rahvusvaheline absurditeatrite A-festival

30.09.2015 16:13

A-festival
Tartu Üliõpilasteatri järjekorras neljas rahvusvaheline teatrifestival, A- festival Tartus 8.10 – 10.10.

Seekordsele arvult neljandale festivalile ootab Tartu Üliõpilasteater külla kahte ammust ja ühte uut sõprusteatrit Venemaalt, Belgiast ja Leedust. 

Neljapäev 08.10 kell 19.00 Genklubis
Festivali avapaugu teeb nüüd juba Moskvas tugevalt kanda kinnitanud ja ennast tõestanud autoriteater Эскизы в пространстве (Eskiisid ruumis). Nemad toovad vaadata oma ühe uuema töö, paljudel välisfestivalidel auhinnatud lavastuse „Hamlet. Taani. Rahu. Prints.” 

Reede 09.10 kell 19.00 Genklubis
Esmakordselt on festivalil teater Leedust, Vilniuse Ülikooli teatri trupp „Minimum”, kes mängivad oma sümbolistlikku ning poeetilist lavastust „Philopater”.

Laupäev 10.10 kell 17.00 Genklubis
Mitmekordne A-Festivali külaline Belgiast, Liege'i Kuningliku Ülikooli teater, toob sel korral vaatamiseks vendade Grimmide muinasjutul põhineva muusikalise lavastuse „Breemeni linna moosekandid”, mis on mõeldud nii lastele kui täiskasvanutele. 

Laupäev 10.10 kell 19.00 Tartu Uue Teatri proovisaal
Tartu Üliõpilasteater esitab festivali viimase etendusena Tartu Uue Teatri proovisaalis kevadel edukalt esietendunud lavastust „Pärast kaldkriipsu”.

Festivali kõikide etenduste pilet on 5 eurot.


Tartu Üliõpilasteater on asutatud 9. oktoobril 1999 mil tuli lavale teatri esimene lavastus „Kullervo”. 2011. aastal otsustas TUT igal aastal oktoobrikuus korraldada rahvusvahelise absurdinäidendite minifestivali. 
I festivalil 2012. aastal osalesid sõprusteatrid Belgiast, Liege`ist (Kafka „Aruanne akadeemiale”) ning Valgenevest, Minskist (Prjažko „Suletud uks. Äärelinnas.”). Tartu Üliõpilasteater mängis P. Prjažko näidendit „Õnnestunud elu”, mida hiljem esitati edukalt paljudel välisfestivalidel.
II festivalil 2013. aastal osales Tartu Üliõpilasteatri (E. Ionesco „Uus üüriline”) kõrval Moskva Kultuuri ja Kunsti Riikliku ülikooli lavastaja eriala lõpetanud noored, kes just olid loonud oma teatri: loomingulise laboratooriumi Эскизы в пространстве. Nad mängisid lavastust „Toored ja uhked”, mille autoriteks ja lavastajateks nad ka ise olid.
III festivalil 2014. aastal, mis oli ühtlasi pühendatud Tartu Üliõpilasteatri 15. aasta juubelile, oli teatreid juba neli. Tbilisi Akhmeteli nim Riiklik teater, kes mängis P. Prjažko „Alukaid” (lavastaja Kalev Kudu), Brasiilia teater Gruppo Desvio „Misanthofreak” ning Liege'i Ülikooli teater lavastusega „Viimane Godo't”. Tartu Üliõpilasteater mängis lavastust „Morfium” ning galaetendust, kus näidati läbilõiget teatri senistest lavastusest.