Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Üliõpilasteatri esikafestival

25.03.2013 11:36

Tartu Üliõpilasteatri esikafestivali kogupauk: kolm esietendust ühekorraga!

Tartu Üliõpilasteater toob teatrikuu lõpus lavale koguni kolm lavateost korraga. Genialistide Klubis esietendub 28. ja 29. märtsil Enor Niinemägi dramatiseeritud ja lavastatud „Rääkiv Inimene“ (Jüri Ehlvesti samanimelise novelli järgi), mis vaatleb inimeses peituvate painete taguseid hämaraid maastikke.

Samal ajal esietendub Tartu Uue Teatri ruumides Tartu Üliõpilasteatri teinegi lavastus – Kalev Kudu pöördub kolmandat korda vene „uue draama“ viljeleja Pavel Prjažko poole. Seekord on lavastuseks skisoanalüüs lauludega, mis kannab nime „Elad muudkui ja ei pane tähelegi, kuidas teise ilma satud.“ Prjažko teksti „Трусы“ on eesti keelde pannud Aare Pilv.

Esietenduse nädal toob 28.-30. märtsini kaasa terve rea Üliõpilasteatriga seotud üritusi, mis leiavad aset Genialistide Klubis. Nimelt toimub sündmustesarja raames kolmaski esietendus – neljapäeval tuleb Genklubi alumises saalis esitamisele saksa rahva suremata geeniuse Johann Christoph Friedrich von Schilleri ajatu teos „Salakavalus ja armastus.“

Lisaks toimub reedel kell 16.00 TÜT-i tutvustusring ning aruteluõhtu väiketeatrite olemusest, eripärast ja võimalustest. Kõigile huvilistele avatud vestlust juhib Kristiina Oomer Harrastusteatrite liidust. Laupäeval kell 17.00 aga tutvustatakse Genklubi kohvikus lähemalt Jüri Ehlvesti ja tema loomingut. Festivali kestel saab Genklubis video vahendusel vaadata TÜT-i varasemaid lavastusi ning imetleda plakatinäitust. Samuti on teater võtnud enda hooleks sisustada õhtud hea muusikaga.

Festivali kava võib leida siit: https://www.facebook.com/events/493138897413429/

Lähem info:
Kalev Kudu
55696846
[email protected]

Enor Niinemägi
56468812
[email protected]
www.ut.ee/teater

www.facebook.com/yli6pilasteater
 

Pressiteate koostas:
Sven Paulus
TÜT-i pressisekretär
tel: 55-627-185