Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Üliõpilasteater räägib Belgia konverentsil eksperimentidest teatris

27.02.2018 15:28

Tartu Üliõpilasteatri lavastaja Kalev Kudu jagab Belgia konverentsil kogemusi teatraalsetest eksperimentidest. 

Tartu Üliõpilasteatri kunstiline juht Kalev Kudu osaleb 26. veebruarist 4. märtsini Belgias Liege`s toimuval rahvusvahelisel üliõpilasteatrite festivalil RITU 35. Kudu esineb ka samas aset leidval konverentsil "Inscription(s) of the university theater in the territory", milles osalevad teoreetikud, enam kui 15 erineva ülikoolide teatriteaduse spetsialistid ja praktikud, tudengiteatrite lavastajad, produtsendid, dramaturgid ja teised. 

Konverentsi kutsus kokku Rahvusvaheline Ülõpilasteatrite Liit AITU ja sellel esinevad ettekannetega XXI sajandi üliõpilasteatrite kunstilistest, majanduslikest ja poliitilistest suundumustest 15 riigi esindajad Euroopast, Aafrikast ja Ameerikast.

Kudu ettekanne keskendub aastatele 2015–2017, mil ta lavastas viies riigis viie erineva trupiga oma versiooni A. Tšehhovi näidendist "Kirsiaed". Truppideks olid Tartu Üliõpilasteater, Moskva autoriteater "Eskiisid ruumis", Batumi riiklik noorsoo-ja nukuteater, Liege’ ülikooli teater ning Jelgava üliõpilasteater. 

Muuhulgas rõhutab Kudu ettekanne ideede, lavastajate ja näitlejate vahetust erinevate riikide teatrite vahel. Verevahetus üliõpilasteatrite vahel on oluline, et teatrid oleksid avatud, riskialtid ja eksperimentaalsed - just nende omaduste järgi tunneb ära hea tudengiteatri.

Lisainfo:
Kalev Kudu
TÜT lavastaja ja kunstiline juht
telefon: 55696846
yliopilasteater.ee