Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Üliõpilasteater osaleb Belgias rahvusvahelisel üliõpilasteatrite festivalil RITU

28.02.2011 09:06

28. veebrurist 6. märtsini on Tartu Üliõpilasteater (asut. 1999) üliõpilasteatrite rahvusvahelisel festivalil RITU-28. Festival toimub Liege’is ning peale Eesti osaleb 11 riiki. TÜT osaleb festivalil kolmandat korda ja esitab seekord lavastuse „püüdetult ulbib laia jõe laisal voolul roheline konn”. Sama lavastus osaleb teist korda rahvusvahelisel festivalil – 2010. aasta oktoobris sai see festivalil Teatralny Koufar-2010 (Minsk) parima meesartisti preemia (K. Laumets) ning oli ka parima lavastuse nominent.

Tegu on kompositsiooniga jaapani klassikalistest kyogenidest (otsetõlkes „hull poeesia”).  Kyogenid on satiirilised lühikesed dialoogid, mis pilavad inimlikke nõrkusi – kergeuslikkust, rumalust, ahnust, silmakirjalikkust jne. Esitamisele tuleb kaheksa kyogeni ja neid mängivad teatri 12 näitlejat. Lavastaja on Kalev Kudu ja kunstnik Kadri Kõiv, muusikat aitas sättida Raho Langsepp. Lavastus on mõtteline järg TÜT zenbudistlikule lavastusele „... lumi just on langenud üle Yoshino küla” (2000).

Liege’i Kuningliku Ülikooli teatrit ja Tartu ülikooli teatrit seovad kuue aasta tagused sõprusidemed, koostööd tehakse ühises kultuuriprogrammis „Vallooni-Eesti kultuurivahetus 2011- 2013”.

Sõitu toetavad Eesti Kultuuriministeerium ning Eesti Kultuurkapital.
Vaata ka http://www.turlg.be/0188/fr/RITU-28---LE-PROGRAMME  

Kalev Kudu
kalev.kudu@gmail.com
+372 55 696 846
www.ut.ee/teater