Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Üliõpilasteater naases Minskist taas preemiaga

03.10.2013 16:08

Tartu Üliõpilasteater tõi septembri lõpus Minskist 10. rahvusvaheliselt tudengiteatrite festivalilt „Teatralny Koufar“ kaasa parima naispeaosatäitja auhinna. Preemiaga pärjati suvel TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitlejaõppe lõpetanud Katrin Kalma.

Oma 14. hooaega alustanud TÜT osales festivalil juba viiendat korda, seekord lavastusega „Elad muudkui ja ei pane tähelegi, kuidas teise ilma satud”. Teksti autor on Valgevene päritolu Pavel Prjažko, lavastaja Kalev Kudu, kunstnik Kiwa ja muusika on kujundanud Ahti Bachblum. „Varem oleme Koufarilt toonud erinevaid preemiaid: parima lavastuse, parima lavastaja ning parima meesosatäitja tiitlid,“ tunneb Kalev Kudu heameelt. „Ka seekord sai meie lavastus kriitikute ja spetsialistide tunnustuse osaliseks ning Niina rolli osatäitja Katrin Kalma pälvis parima naispeaosalise preemia.“

Festivali ajal toimusid ka draamalaborid, millest ühte juhendas Kalev Kudu. Töö tulemusena kanti pubikule ette uue Valgevene draamakirjaniku Viktor Krassovski näidend „Paar päeva ja kõik“. Kudu teenis oma töö eest Valgevene internetiprojekti „Teatraalne Valgevene“ eripreemia. Lugesid Moskva stuudioteatri Эскизы в пространстве ehk „Eskiisid ruumis“ noored. Vaata ka http://belarus-theatre.net/blog/99-a-tam-paru-dney-i-vse.html#.Ukp6DRDqqkE

Lisaks festivalide külastamisele korraldab Tartu Üliõpilasteater juba teist absurdinäidendite festivali „A-festival”, mis toimub Genialistide Klubis 11.-12. oktoobrini 2013. A-festivali raames esietendub Eugene Ionesco „Uus üüriline“. Esietenduse publik on GenKlubi saali palutud 12. oktoobril kell 19.00. 
Lavastaja ja muusikaline kujundaja on Kalev Kudu, kunstnik Silver Vahtre, video autor Margus Kiis. Mängivad Kristin Uusna, Kauri Kajuste, Tauno Tagel ja üle mitme aasta astub lavale ka Kalev Kudu, kellel on lavastuses täita Härra roll.

A-festivalile on külla kutsutud Moskva stuudioteater Эскизы в пространстве.
11.10 kell 18.00 mängivad nad GenKlubis lavastust „Toored ja uhked“. Tegemist on visuaalse, humoorika ja eneseiroonilise lavastusega, millega pälviti selle aasta „Teatralny Koufar” festivalil eripreemia visuaalse lahenduse eest.

Vaata festivali infot: https://www.facebook.com/events/362178430581924/ref=2&ref_dashboard_filter=calendar  

Lisainfo
Kalev Kudu
Tartu Üliõpilasteatri kunstiline juht
telefon: 55696846

Vaata ka: www.ut.ee/teater