Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Üliõpilasteater naases Minski festivalilt auhinnaga

15.10.2008 10:00

Tartu Üliõpilasteater osales Minskis, Valgevenes 6. - 11. oktoobril viiendatel rahvusvahelistel üliõpilasteatrite festivalil „Teatralny Koufar -2008" ning võitis festivali viiest auhinnast olulisima - parima lavastaja tiitli. Auhinna pälvis  teatri kunstiline juht Kalev Kudu lavastuse "4.48 Psühhoos" eest. S.Kane`i näidendil põhineva lavastuse heli-ja lavakujunduse autor on Kiwa.

Näitleja Kaija Maarit Kalvet oli nominent parima naisnäitleja kategoorias. Publiku preemia läks teist aastat järjest Moskva ülikooli teatrile. Kokku oli võistlusprogrammis 20 lavastust üheksast riigist.

Minski festival oli teatrile sellel aastal neljas - E. Ionesco „Ninasarvik" osales Belgias, Liege`i festivalil ning „4.48 Psühhoos" Kanadas ning mainekal Praha festivalil „Apostrof 2008".

Aasta 2009 on üliõpilasteatrile juubeliaasta (asutatud 1999), mida kavatsetakse vääriliselt tähistada nii uute lavastustega, raamatuga teatri ajaloost, samuti on teater  saanud kutseid mitmele mainekale festivalile  nii Euroopas kui Ameerikas.