Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Üliõpilasteater kutsub kultuuritöötajaid teatrisse

09.02.2023 13:40

4. veebruaril 2023 toimus viimane avalik Tartu Üliõpilasteatri (TÜT) lavastuse “Lõputu rahu” etendus. TÜT annab aga 12. ja 19. veebruaril 2023 kaks tasuta etendust Tartu kultuuritöötajatele.

2022. aastal püüdis tähelepanu Tartu kultuuritöötajate pöördumine avalikkuse poole. Kehvad töötingimused ja madal palk olid jätnud kitsikusse inimesed, kelleta kultuurielu Tartus võimalik ei oleks. TÜT otsustas näidata solidaarsust Tartu kultuuritöötajatele ja korraldab neile mõeldes kaks tasuta “Lõputu rahu” etendust. Publikul on võimalus soovi korral toetada fondi, mille vahendid annetab TÜT Ukrainale.

“Lõputu rahu” on TÜT-i seni viimane uuslavastus ja Vanalinna Hariduskolleegiumi ning TÜT-i kasvandiku Joonas Vatteri debüütlavastus. Jälgides kolme koera, kes osalevad terrorismivastase võitluse üksuse sisseastumiskatsetel, küsib lavastus, mis on rahu hind ning kelle kohustus on seda maksta. Kuigi lavastus puudutab otseselt terrorismi teemat, asetub lavastuse rõhuasetus tänasel päeval laiemalt vägivalla ja kitsamalt sõja konteksti.

Tartu kultuuritöötajatele mõeldud etendused toimuvad 12. ja 19. veebruaril kell 19.30 Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24).

Pildil stseen lavastusest "Lõputu rahu". Foto: Tartu Üliõpilasteater