Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Üliõpilasteater alustas oma 11. hooaega

27.09.2010 16:43

Pühapäeval, 26. septembril pakiti gastrollikohvrid, et sõita lavastusega "...püüdetult ulbib laia jõe laisas voolus roheline konn" Minskisse, rahvusvahelisele teatrifestivalile Teatralny Koufar 2010. Varasematel aastatel on TÜT sel kõrgetasemelisel festivalil pälvinud nii žürii kui ka publiku kiitust.

Naastes ootab Üliõpilasteater oma ridadesse täiendust. Varasemad sügised on näidanud, et tudengite tung teatrit teha on suur ja tänavugi on teatri postkasti laekunud juba palju kirju küsimusega, et millal ometi toimuvad sisseastumiskatsed. Vastus sellele küsimusele on lihtne: huvilisel tuleks ette valmistada luuletus, proosapala ning laul ja tulla 7. oktoobril kell 19 aadressile Ülikooli 17, teisele korrusele. Vastuvõetuid ootab stuudiotöö, pikad tunnid proovides, lavamenu ning erakordselt mõnus ja vaimukas seltskond.

Proovisaalis käib Bernard Kangro Tartu triloogial põhineva lavastuse ettevalmistamine, mille seab lavaküpseks Kalev Kudu. Septembris möödus Kangro sünnist tervelt sajand ning sestap on nii näitlejail kui ka publikul võimalik uue lavastuse raames heita pilk 1930. ja 1950. aastate Tartule. Lavastuse pealkiri "Piirivöönd" süveneb toonaste tudengite mõttemaailma, harutab lahti suhterägastikke ja püüab selgusele jõuda, miks hukkusid kaks üliõpilast. Esimest korda on võimalik näha katkendit lavastusest 15. oktoobril, mil Tartus toimub Kangro konverents.  Esietendus on planeeritud 10. novembriks. Lavastusega antakse etendusi nii novembris kui detsembris.

Samaaegselt asutakse vene autori Vedenski näidendi "Ivanovide nääripuu" kallale. Põnevate ja meie lavadel seni tundmatute autorite toomine siinse publiku ette annab võimaluse saada maailma näitekirjanduse varasalvest palju laiem pilt. Samuti on siht seatud juba järgmisele suvele, mil peaks etenduma koomilist laadi suvelavastus.

Samal ajal otsib möödunud sügisel 10. juubelit tähistanud Üliõpilasteater ikka veel oma kodu ehk kohta, kus teha proove ja anda etendusi. Seni on statsionaarita teater püsinud püsti suures osas tänu headele tuttavatele, kes on õla alla pannud ja lasknud teatril oma ruume kasutada. Statsionaari leidmine on kujunenud kriitilise tähtsusega küsimuseks, sest sellest sõltub paljuski teatri edasise käekäigu stabiilsus. Õnneks on kohtumised Tartu Ülikooli esindajatega andnud lootust, et jää on hakanud liikuma ja ehk teostub juba tuleval sügisel kümnete teatriliikmete suurim unelm – anda etendusi päris oma saalis.

Lähemalt Minski festivali kohta vaata siit:  http://www.theatre-fest.bsu.by/
Uusim info TÜTi tegemiste kohta on leitav: www.ut.ee/teater
Leia ka Facebook'is www.facebook.com/group.php?gid=213442646075&v=wall&ref=ts
Twitteris www.twitter.com/yli6pilasteater

Lisainfo:
Kalev Kudu,
Tartu Üliõpilasteatri kunstiline juht, tel:
556-96-846, [email protected]