Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Üliõpilasteater alustab oma kevadhooaega

29.01.2013 13:59

Õigemini on juba alustanud, sest proovisaalides käivad koguni kahe uuslavastuse proovid. Kalev Kudu lavastab taas Pavel Prjažkod, aga seekord juba uut näidendit „Alukad“. TÜT-i käsitluses kannab aga lavastus nime: „Elad muudkui ja ei märkagi, kuidas teise ilma satud“. Kunstnik on Kiwa ja helilooja Ahti Bachblum.

Enor Niinemägi aga lavastab Jüri Ehlvesti novelli „Rääkiv Inimene“. Mõlemad esietendused on 28. märtsil, esimene Tartu Uues Teatris ja teine Genialistide klubis.

Tallinnas mängib TÜT viimast korda Prjažko „Õnnestunud elu“ 31. jaanuaril kell 18 VAT teatris. Peale selle on võimalik lavastust näha viimaseid kordi ka Tartu Uues Teatris 15. ja 16. veebruaril kell 19. Sealt edasi suundutakse sujuvalt traditsioonilistele Viljandi tudengiteatripäevadele, kus astutakse sama etendusega üles ka 17. veebruraril.

19. veebruaril aga sõidetakse teatri seni pikimale reisile. Moskvas mängib TÜT samal päeval „Õnnestunud elu“ ja edasi siirdutakse otse Siberisse, kus Tjumeni rahvusvahelisel teatrifestivalil esineb teater „Õnnestunud eluga“ 23. veebruaril. Tagasi kodumaale naastakse veebruari lõpus, et sõita kohe edasi Belgiasse järgmisele rahvusvahelisele festivalile. Osaleme Liege teatrifestivalil RITU juba viiendat korda. Tänavune on juubelifestival arvult juba kolmekümnes. Tagasi Eestis oleme 4. märtsil.

Sõidud saavad teoks tänu kultuuriministeeriumile, Eesti kultuurkapitalile ja Tartu Ülikoolile.

Lähem info:
Kalev Kudu,
telefon: +372 55-696-846,
e-post: [email protected]