Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Üliõpilasteater alustab hooaega

25.09.2007 11:15

Pärast suvepuhkust alustab Tartu Üliõpilasteater oma üheksandat hooaega nii kodus kui ka mitmetel välisfestivalidel hinnatud lavastuse "Sortsid" mängimisega Genialistide klubis. Sellel aastal on lavastust mängitud Belgias ja Marokos, ees ootab festival Minskis ja Saksamaal, Bochumis.

Ettevalmistamisel on absurdi vanameistri E. Ionesco "Ninasarvik" (lavastaja Kalev Kudu), mille esietendus on Genialistide klubis 20. novembril. Sellest lavastusest saab ka alguse teatri kolmeaastane ühisprojekt Liege (Belgia) Kuningliku Ülikooli teatriga. Järgmine esietendus on aprillis 2008, mil koostöös Ateena keskusega toob Üliõpilasteater välja briti dramaturgi Sarah Kane' i "4.48 Psyhosis". Lavastuse muusikalise ja kunstilise kujunduse teeb Kiwa.

Lavastus "Sortsid" tugineb omaaegsele Vaino Vahingu ja Kalev Kudu instseneeringule F.M. Dostojevski romaanist, mille Kudu 1998. a. Vanemuise ja Tartu Lasteteatri ühisprojektina ka lavastas. Uusversioon on poole lühem ja keskendub noortele anarhistidele. Peadpööritavatele sündmustele annab sünge varjundi eelaimus lähenevast katastroofist. Lavastaja on teatri kunstiline juht Kalev Kudu, kunstnik Margus Liivak, originaalmuusika kirjutas lavastusele Kiwa, liikumise seadis Auli Auväärt. Mängivad Helen Solovjev, Vallo Toomla, Martin Liira, Kaarel Vaidla, Peeter Piiri ja Enor Niinemägi.

Viimased kolm "Sortside" etendust Genialistide klubis (Lutsu 2, Tartu)
25. ja 26. septembril kell 21 ning
29. septembril kell 20.

Piletid TÜ üliõpilasesindusest (Ülikooli 18b) E-R 9-16.30 või
 tund enne algust kohapeal.

Info: 55696846