Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu ülikool tunnustas Kalju Komissarovit suure medaliga

09.03.2016 12:27

Kalju KomissarovEile, 8.märtsil tähistas oma 70. sünnipäeva TÜ Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti professor Kalju Komissarov. Rakvere Teatris toimunud juubelipeol andis rektor prof Volli Kalm Komissarovile üle Tartu ülikooli suure medali.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemiaga on Kalju Komissarov olnud seotud 1996. aastast, täites nii teatrikateedri professori, kateedrijuhataja kui lavakunstide osakonna juhataja ja professori ametikohti. Lisaks teatrikunsti õppekava arendamisele ja lavastaja ning harrastusteatrijuhi lisaeriala loomisele on Kalju Komissarov algatanud ka teatritehniliste töötajate kõrgharidusõppe Viljandi kultuuriakadeemias.

Kaasates mitmeid oma eriala tipptegijaid avati 1991. aastal Komissarovi juhtimisel butafoor-dekoraatorite õppekava, 1998. aastal lavastuskorralduse õppekava ning 2000. aastal 3-aastane valguskujunduse õppekava. 2006. aastal arendati õppekaval välja neljas spetsialiseerumisvaldkond – etenduskunstide multimeedia spetsialist. Käesoleval aastal tähistab visuaaltehnoloogia õppekava oma 25. aastapäeva.

Kalju Komissarov lõpetas 1968. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri III lennu kursuse juhendaja Voldemar Panso käe all. Neljakümne kaheksa loominguaasta jooksul on ta rikastanud ja arendanud eestikeelset teatrimõtet nii näitleja, lavastaja, filmirežissööri, teatrijuhi kui ka tunnustatud pedagoogina.

Komissarovile üle antud Tartu ülikooli suure medaliga tunnustatakse ülikooli ees eriti suuri teeneid omavaid töötajaid ja isikuid väljastpoolt ülikooli.

Lisainfo: 
Viivika Melts
5564 1999
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia