Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu teatrielu vestlussarjas tuleb juttu Mati Undist Vanemuises

12.10.2021 18:07

Teatriteaduse Üliõpilaste Looži ja Tartu Uue Teatri koostöös sündiv vestlusõhtute sari jätkub oktoobris Mati Undi teemal. Nimelt tulevad külla Vanemuise teatri näitleja Hannes Kaljujärv ja Vanemuise dramaturg Sven Karja, kes räägivad Mati Undi tegemistest Vanemuises 1990ndatel ja 2000ndatel, moderaatoriks Karin Allik.

Vestlus toimub 19. oktoobril 2021 kell 19 Tartu Uue Teatri väikses saalis ning osalemine on kõigile huvilistele tasuta. 

Jutuks tuleb Mati Undi teatritegevus nii näitleja kui ka publiku vaatenurgast. Räägitakse Undi meetoditest lavastamisel ja näitlejaga töötamisel, teisalt iseäralikest elementidest, mis tõstsid tema lavastused ülejäänud teatripildist esile. Ühtlasi püütakse mõtestada Undi teatriteoste mõju Tartu teatrimaastikule ja selle arengule viimastel kümnenditel. 

Sissepääs toimub vaktsineerimispassi, negatiivse testi või läbipõdemistõendi alusel.

Vestlussari vältab kuni jaanuarini 2022 ning iga kuu toimub üks arutelu. Järgmisel korral, 23. novembril arutletakse sajandivahetuse uutest tuultest Tartu teatrielus ning külla tulevad kirjandusteadlane Jaak Tomberg, lavastajad Taago Tubin ja Margus Kasterpalu.

Vestlusõhtute sarjal saab silma peal hoida Facebookis ja Tartu Kultuuriaknas. Vestlusi saab hiljem järele kuulata taskuhäälingust "tARTu hääl".