Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu teatrielu kolmas vestlusõhtu keskendub sajandivahetuse uutele tuultele

16.11.2021 16:41

Teatriteaduse Üliõpilaste Looži ja Tartu Uue Teatri koostöös sündiv vestlusõhtute sari võtab novembris luubi alla sajandivahetuse uued tuuled Tartu teatrielus. Külla tulevad kirjandusteadlane Jaak Tomberg ning lavastajad Margus Kasterpalu ja Taago Tubin, kes sajandivahetuse paiku Tartu teatrielus aktiivselt kaasa lõid, arutelu modereerib teatriteaduse magistrant Hanna Marrandi. Vestlus toimub teisipäeval, 23. novembril kell 19 Tartu Uue Teatri väikses saalis ning osalemine on kõigile huvilistele tasuta. 

Ühelt poolt käsitletakse arutelus tollase Tartu Lasteteatri ja Tartu Teatrilabori tegemisi, uurides nii nende teatrite tööpõhimõtete kui ka teoste kohta. Teisalt peatub vestlus Draama festivali sünnil, et mõista, miks festival (just Tartus) ellu kutsuti ning kuidas selle korraldamine esimestel aastatel kulges. Kindlasti ei jää puudutamata ka küsimus, millise jälje on Tartu Lasteteater, Tartu Teatrilabor ning Draama festival jätnud Tartu ja Eesti teatriellu. 
Sissepääs toimub vaktsineerimispassi või läbipõdemistõendi alusel, palume üritusel osalejatel kanda maski.

Vestlussari vältab kuni jaanuarini 2022 ning iga kuu toimub üks arutelu. 

Järgmisel korral, 14. detsembril osalevad arutelus teatriteaduse lektor Hedi-Liis Toome ja ERMi arendusdirektor Viljar Pohhomov, kes vestlevad Tartu väiketeatrite juurdekasvu teemal. 

Vestlusõhtute sarjal saab silma peal hoida Facebookis ja Tartu Kultuuriaknas. Vestlusi saab hiljem järele kuulata taskuhäälingust „tARTu hääl“.


Lisainfo: 
Karin Allik 
Teatriteaduse Üliõpilaste Looži liige 
[email protected]