Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu teatrielu detsembrikuine vestlusõhtu vaatleb väiketeatrite juurdekasvu Tartus

09.12.2021 09:18

Teatriteaduse Üliõpilaste Looži ja Tartu Uue Teatri koostöös sündiv vestlusõhtute sari jätkub detsembris Tartu väiketeatrite juurdekasvu teemal. Sedapuhku tulevad külla ERMi arendusdirektor Viljar Pohhomov ja Tartu Ülikooli teatriteaduse lektor Hedi-Liis Toome, kes puudutavad arutelus nii Tartu Uue Teatri, Musta Kasti kui ka ERMi teatri kujunemist. Arutelu modereerib teatriteaduse üliõpilane Greeta Võsu. Vestlus toimub teisipäeval, 14. detsembril 2021 kell 19 Tartu Uue Teatri väikses saalis ning osalemine on kõigile huvilistele tasuta. 

Vestluses käsitletakse olukorda Tartu teatrimaastikul 2000ndate lõpust 2010ndate lõpuni, püüdes mõista, kas ja miks pakkus see viljakat pinnast uute teatrite sünniks. Seejärel liigutaksegi edasi kolme väiketeatri – Tartu Uue Teatri, Musta Kasti ja ERMi teatri – saamisloo ja mõjukamate teoste juurde. Nõnda peaks lõpuks saama vastuse ka küsimus, kas väiketeater kui institutsioon on pigem oma ajastu nähtus või teatrivälja tulevik. 

Sissepääs toimub vaktsineerimispassi või läbipõdemistõendi alusel, mis tuleb esitada koos isikut tõendava dokumendiga. Palume üritusel osalejatel kanda maski.

Vestlussari vältab kuni jaanuarini 2022 ning iga kuu toimub üks arutelu. Järgmisel korral, 18. jaanuaril 2022 osalevad arutelus Tartu 2024 programmikoordinaator Erni Kask ja Tartu Loomemajanduskeskuse endine juht Kristiina Reidolv, kes vestlevad Tartu teatrielu tuleviku teemal.

Vestlusõhtute sarjal saab silma peal hoida Facebookis ja Tartu Kultuuriaknas. Vestlusi saab hiljem järele kuulata taskuhäälingust "tARTu hääl".