Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu õpilasnäitlejad võtavad mõõtu Sadamateatris

18.04.2022 14:32

Vanemuise teatri eestvedamisel toimub 23. aprillil 2022 Sadamateatris kooliteatrite festivali Tartu eelvoor. Oma näitetrupid on välja pannud Mart Reiniku Kool, Raatuse Kool, Waldorfgümnaasium, Polygoni Teatrikool, Tamme Gümnaasium ja Hugo Treffneri Gümnaasium. 

Sündmuse peakorraldaja, Vanemuise teatri noortetöö juhi Katrin Loonurme sõnul osaleb tänavusel festivalil kuus näitetruppi kolmes vanuseastmes. "Mul on siiralt hea meelt, et koroonapandeemia esitatud väljakutse kõrval on mitmetel Tartu koolidel, õpilastel ja õpetajatel jagunud energiat ja rõõmu hoida elus ka teatrikunsti, sest teater on mitmeid üldpädevusi õpetav hariduse osa," rääkis Loonurm. Loonurme sõnul on oluline, et teatriharrastus koolides säiliks, jaguks loomingulisi juhendajaid ja motiveeritud õpilasi – seeläbi saab kesta ka kauaaegse traditsiooniga kooliteatrite festival, mida ta peab tulevaste näitlejate kasvulavaks: "Õpilasnäitlejad saavad siin turvalises ja sõbralikus õhkkonnas arendavat tagasisidet, mis võib olla aluseks õpilase kujunemisel professionaalseks näitlejaks." 

Näitlemishimulised Tartu noored toovad 1.-4. klasside arvestuses lavale kaks lavastust. Tartu Mart Reiniku Kooli õpilased lavastavad "Jutt jänesepojast, kes ei tahtnud magama jääda" ning Tartu Raatuse Kool esineb näidendiga "Lugu sellest, kuidas kass kuule sattus". Põhikooliklasside arvestuses võtavad mõõtu Tartu Waldorfgümnaasium ja Polygoni Teatrikool, tuues publiku ette vastavalt näidendid "Ghosts at the Castle" ja "ÜÜDID". Gümnaasiumiklasside arvestuses seisavad üleriiklikule konkursile pääsemise eest silmitsi Tartu Tamme Gümnaasium lavastusega "Puulased ja tohtlased" ning Hugo Treffneri Gümnaasiumi näitering lavastusega "Enne tuleb armastada, muu tuleb muidugi". 

Kõiki etendusi hindab žürii, kuhu kuuluvad Vanemuise teatri dramaturg Anu Tonts, Vanemuise teatri draamanäitleja Kärt Tammjärv ja Musta Kasti näitleja Kaarel Targo. 

Sündmusele on oodatud ka pealtvaatajad! Festivali päeval saab Sadamateatri kassast soetada päevapileti (5 eurot) või pääsme vaatama eelistatud vanuseastme etendusi (3 eurot).  

Kooliteatrite festivali Tartu eelvooru korraldamist toetab Tartu linn.