Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Loomemajanduskeskuse uus juht on Kristiina Reidolv

15.02.2019 10:15

Tartu Loomemajanduskeskuse uueks juhiks valiti seni Vaba Lava tegevjuhina töötanud Kristiina Reidolv, kes asub uues ametis tööle aprilli alguses. Loomemajanduskeskuse juhi konkursil kandideeris 30 inimest.

Loomemajanduskeskuse nõukogu esimehe Indrek Katušini sõnul oli kandidaatide tase väga tugev. "Hea meel on näha, et loomemajanduskeskus on tuntud ja siia tahetakse tööle tulla. Kõik kandidaadid, kellega vestlesime, nägid loomemajanduskeskuse suurt potentsiaali ja võimalust mõjutada kogu Lõuna-Eesti ettevõtlust. Kristiina on väga tugev juht, tal on äärmiselt põhjalikud teadmised loomemajandusest, tal on suurepärane kogemus ja meeletu positiivne energia. Tema nägemus loomemajanduskeskuse tulevikust ja võimalikest arengutes on väga selge ja põhjalikult läbi mõeldud. See on kõik see, mida nõukogu uuelt juhilt ka ootas," lisas Katušin.

Kristiina Reidolvi eesmärk uue juhina on viia Tartu Loomemajanduskeskus uuele arengutasemele, orienteerudes rahvusvahelistele suhetele, kutsudes ellu uusi, innovaatilisi, interdistsiplinaarseid ja sektoriteüleseid algatusi ning arendades olemasolevate kõrval uute prioriteetsete suundadena etenduskunstide, muusika- ja filmivaldkonda. "Selleks tuleb tugevdada ka loomemajanduskeskuse finantseerimisaluseid, et organisatsioon saaks elujõuliselt kasvada. Soovin, et keskusest kujuneks rahvusvaheline loomemajanduse kompetentsikeskus," täpsustas Reidolv.

Kristiina Reidolv on olnud SA Vaba Lava tegevjuht ja juhatuse liige alates 2012. aastast, olles vastutav nii organisatsiooni ülesehitamise kui ka teatrimajade rajamise eest Tallinnas ja Narvas. Samuti on ta olnud teatrivaldkonna katusorganisatsiooni Eesti Etendusasutuste Liidu tegevjuht. Kristiina Reidolv on ka Narva Loomeinkubaatori nõukogu liige.

Kristiina Reidolv on pärit Tartust, saanud kõrghariduse Tartu Ülikoolis filosoofia erialal ning lõpetamas teatriteaduse doktorantuuri. Ta on Rahvusvahelise Teatriuurijate Ühenduse IFTR liige.

Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna kultuuriteenistuse juhatajana andis ta Tartu Loomemajanduskeskuse algusaastatel panuse selle kontseptsiooni väljatöötamisse.

Kristiina Reidolv on tegev ansamblis Tartu Popi ja Roki Instituut.

Tartu Loomemajanduskeskus on alates 2009. aastast Tartus tegutsev loomevaldkonna katusorganisatsioon, mis ühelt poolt koordineerib loomemajandust Tartus, viies läbi koolitusi ja organiseerides erinevaid üritusi, ning teisalt on ettevõtlusinkubaator, mis pakub loovettevõtjatele nõustamist ning inkubatsiooniteenust. Loomemajanduskeskus on ka üks ärifestivali Startup Day ja Eesti moefestivali korraldajaid. Iga aastaga on ühe populaarsem Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatud Tartu noore kunsti oksjon. Loomemajanduskeskus koordineerib ka Tartu Filmifondi tegevust, mille toel on tänaseks valminud neli filmi: "Supilinna Salaselts", "Õnn tuleb magades", "Tuulte tahutud maa" ja "Johannes Pääsukese tõeline elu".

Lisainfo: SA Tartu Loomemajanduskeskus nõukogu esimees Indrek Katušin, [email protected], tel 511 6917; Kristiina Reidolv, tel 552 5258.