Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Elektriteatris toimub Läti filmirežissööri, stsenaristi, teatri- ja ooperilavastaja Viesturs Kairišsi meistriklass ja filmiõhtu

27.09.2022 13:31

2022. ja 2023. aastal kutsub Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogramm Eestisse rahvusvaheliselt tuntud režissööre Lõuna-Eestisse residentuuri, kes viivad läbi avatud kohtumisi Eesti filmitegijatele ja teistele huvitatule ning filmiõhtu publikule. 3. oktoobril 2022 saab kuulata ja näha tuntud Läti režissööri Viesturs Kairišsit, kes on edukalt teinud nii sõna- kui ka ooperilavastusi, mängu- ja dokumentaalfilme.

Viesturs Kairišs peab 3. oktoobril kell 15.00 kuni 16.30 Tartu Elektriteatris meistriklassi, milles selgitab oma karjääri ja loometöö printsiipe nii teatris kui ka filmis. Meistriklassi pealkiri on „Directing documentary and opera, fiction film and drama theatre – similarities and differences“. Kohtumist modereerib Siim Angerpikk.

Meistriklass on inglise keeles ja tasuta. Osalemiseks palutakse end registreerida hiljemalt 2. oktoobriks siin.

Meistriklassile järgneb kohtumisõhtu, kus saab näha Tartu Elektriteatri ekraanil Viesturs Kairišsi värskemat mängufilmi „Sildimaalija“ ning tema tuntuimat dokumentaalfilmi „Pelikan kõrbes“. Filmidele järgneb vestlus Viesturs Kairišsiga, mida modereerib Kaarel Kuurmaa. Filmid linastuvad läti keeles ingliskeelsete subtiitritega. Sissepääs on tasuta.

Ajakava:
18.00 Sildimaalija (2020, 112 min)
20.45 Pelikan kõrbes (2014, 68 min)
Vestlus Viesturs Kairišsiga

Pildil Viesturs Kairišs. Foto: Jānis Deinats