Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tarmo Leinatamme algatatud muusikalikontsert jõuab publiku ette viimast korda

04.01.2022 14:49

Tarmo Leinatamme 18 aastat tagasi algatatud muusikalikontsertide sari "Memory" jõuab 7.–18. jaanuarini 2022 Tartu, Viljandi, Paide, Tallinna, Jõhvi ja Pärnu publiku ette viimast korda.

Tarmo Leinatamme tütar Kris Leinatamm meenutas, et "Memory" kontserdisari sai alguse tema isa suurest kirest muusikalide vastu. "Ta oli muusikaliusku. "Memory" andis ühelt poolt Vanemuise teatrile võimaluse tutvustada publikule muusikali kui žanri ning teisalt isale võimaluse teha ühe kontserdi sees väga palju erinevat muusikat. Selle kontserdisarjaga oli tal ka oma missioon – tuua muusikalilavale noori andekaid Eesti lauljaid," rääkis Kris Leinatamm. Seda joont on hoidnud ka praegune kontserdisarja muusikaline juht, Vanemuise teatri dirigent Martin Sildos, kes on Tarmo Leinatamme järel dirigeerinud muusikalikontserti aastast 2015. 2016. aastast on tema kanda ka kontserdikava loomine ja esinejate valik. 

Viimasel "Memory 2022" kontserdil astuvad solistidena üles Nele-Liis Vaiksoo, Koit Toome, Rasmus Kull ja Kalle Sepp. Solistidena kuuleb laulmas ka taustalauljaid Siiri Koodrest ja Oliver Timmuskit. Taustalauljatena on laval ka Katrin Kapinus ja Risto Orav. Lauljaid on saatmas Vanemuise sümfooniaorkester ja bänd. Kontserdi konferansjee on Hannes Võrno. Säravad artistid toovad publiku ette kuldsed hitid muusikalidest "Evita", "Ooperifantoom", "Sweeney Todd", "Nunnad hoos", "Hüljatud" ja paljud teised. Traditsiooniliselt kõlab ka kontserdi nimilaul "Memory" muusikalist "Cats". Sarnaselt eelmisele aastale saadavad  kontserti ka tantsunumbrid, tänavu Allar Valgelt ja Britt Kõrsmaalt. "Muusikalimaailmas on tants väga tähtis ja esitamisele tulevad tantsuseaded loovad kontserdipublikule kindlasti lisaväärtust," lisas Martin Sildos. 

Nii Kris Leinatamm kui Martin Sildos kutsuvad muusikale austavat publikut viimast korda saama osa "Memory" ideest ja fenomenist, mille armastatud Tarmo Leinatamm lõi. "Isa oli alati seda meelt, et asju ei ole mõtet teha poolenisti. Kui muusikalimaailmas on midagi, mida on tehtud täie südamega, siis see on 18-aastase traditsiooniga "Memory"," ütles Kris Leinatamm. 

Kõige viimase "Memory 2022" kontserdid toimuvad üle Eesti järgmistel kuupäevadel: 

7. ja 8. jaanuaril kell 19 Vanemuise suures majas

9. jaanuaril kell 16 Viljandis Ugala teatris

11. jaanuaril kell 19 Paide Muusika- ja Teatrimajas

13. jaanuaril kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis

16. jaanuaril kell 16 Jõhvi kontserdimajas

18. jaanuaril kell 19 Pärnu kontserdimajas 

Rohkem infot "Memory 2022" kohta leiab Vanemuise teatri kodulehelt.