Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tantsuveski festival taas tulekul

22.05.2009 10:22

2.–6. juunini toimub Tallinna vanalinnas viiendat korda Tantsuveski festival. Tantsuveski on kogunemispaik kõigile, kes soovivad isikliku kogemuse kaudu saada loojaks kunstiprotsessis. Tantsuveski on festival inimesele tänavalt, amatöörile, harrastajale, linnakodanikule ja Tallinna külalisele.

Festival loob nädala jooksul keskkonna, kus kohtuvad tantsuga alustajad, huvilised tänavalt, rahvusvahelise taustaga õpetajad, tantsupublik, professionaalsed koreograafid, tantsijad, muusikud jt huvilised. Festival ühendab inimesi, kes otsivad võimalusi loovaks kehaliseks väljenduseks.

Kõik tegevused toimuvad kas avatud ustega ruumides või piiritlemata avalikus linnaruumis, kus pealtvaataja ja esineja vaheline piir on väga hägune või puudub täiesti. Lava kui esinemispaik on kadunud. Kõigile huvilistele on piirideta ligipääs.

Selle aasta kava on tihedam kui kunagi varem ja keskendub meie meelelise kogemuse ergutamisele. Festivali kulminatsiooniks on lavastuse "BodyLounge" etendused. "BodyLounge" loob võimaluse kohtumiseks professionaalile ja inimesele tänavalt, kelle vahel tekib sünergia. Külastaja saab võimaluse luua koos profiga ja vastupidi. Senistele populaarsetele afrotantsu töötubadele ja noortestuudiote esinemistele on lisandunud hommikused joogaklassid, improvisatsioonid linnaruumis ning avatud liikumise töötoad parkides.

Festivalil osalemine ei eelda eelnevat ettevalmistust. Kõigi tegevustega on võimalik iga hetk liituda, võib olla ka lihtsalt pealtvaataja. Festivali keskus asub Hobuveski iidsete ja turvaliste müüride vahel, kuid üritused toimuvad nii vanalinna parkides, stuudiotes kui ka hoovides. Tantsuveski jahvatab varahommikust hilisööni.

"BodyLounge'i" etendused toimuvad 4., 5. ja 6. juunil. Etendusi juhib Ina Stockem Amsterdamist, võõrustavad eesti tantsijad, näitlejad ning muusikud.

Festival on tasuta, v.a "BodyLounge".

Lisainfo: www.stu.ee