Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tantsuterminoloogid korraldavad virtuaalse talgupäeva

16.10.2023 17:00

10. novembril 2023 kell 10.00 kuni 13.00 toimub Zoomi vahendusel tantsuterminoloogia virtuaalne talgupäev. Samuti kutsutakse huvilisi osalema talgupäeva eel tantsuterminoloogia ideekorjes. Nii ideekorje kui ka talgupäevale registreerimine kestab kuni 8. novembrini 2023 siin.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud on juba teist aastat pühendunud etenduskunstide, sealhulgas tantsukunsti terminoloogia arendamisele ja täiustamisele kaasaegses kontekstis. Tantsuvaldkonnas on käibel mitmeid uusi ja vanu mõisteid, mis vajaksid selgitamist ja ühtlustamist, mistõttu kuulutatakse välja ideekorje ja talgupäev.

Ideekorjega oodatakse veel sõnastamata või ka juba olemasolevaid, kuid kaasajal ümbermõtestamist vajavaid tantsualaseid mõisteid. Ideekorjesse terminite pakkumine ei eelda talgupäeval osalemist.

Virtuaalse talgupäeval arutletakse terminite üle koos terminibaasi liikmete Kai Valtna, Ele Viskuse, Anu Söödi ja Lennart Peebuga ning kirjutatakse mõisteid lahti. Talgupäevale on oodatud ka need, kes selgitamist vajavaid mõisteid ise välja ei paku.

Ideekorje ja talgupäevale registreerimise tähtaeg on 8. novembril. Talgupäev toimub 10. novembril kell 10.00 kuni 13.00 Zoomi vahendusel. Zoomi link saadetakse registreerunutele 10. novembri hommikul. 

Milleks on terminitöö oluline?

  1. Korrastada ja täiustada juba olemasolevaid termineid.
  2. Eestindada võõrkeelseid termineid.
  3. Luua uusi termineid, mis aitavad selgitada uusi kontseptsioone.
  4. Lahti seletada keerulisi, mitmetimõistetavaid või tundmatuid mõisteid.

Mõned näited: 

Foto: etenduskunstide terminoloogia töörühm