Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tantsuteatri Fine5 lavastus “…and Blue” osaleb rahvusvahelisel festivalil Na Grani

23.11.2015 17:06

Fine5 tantsuteater osaleb  lavastusega „..and Blue“ 24.-29. novembrini 2015 Jekaterinburgis toimuval rahvusvahelisel kaasaegse tantsu festivalil Na Grani. Festival on sel aastal pühendatud legendaarse vene koreograafi Jevgeni Panfilovi 60ndale sünniaastapäevale.

... and Blue
„..and Blue“ etendub Jekaterinburgi Muusikateatri 800-kohalises saalis 27. novembril.
Festivalil Na Grani 2015, mis toimub sel aastal seitsmendat korda, näidatakse kaasaegse tantsu lavastusi ja erinevaid interdistsiplinaarseid projekte Venemaalt, USA-st, Soomest ja Eestist ning toimuvad ka kaasaegse tantsu töötoad ning arutelud.  Festivali kunstiline juht on Kuldse Maski ekspertkomisjoni kauaaegne esinaine Larisa Barõkina.

Sel aastal osalevad festivalil Venemaa tunnustatud kaasaegse tantsu tegijad Jevgeni Panfilovi ballett Permist, Sergei Smirnovi Ekstsentrik – ballett ja Tatjana Baganova juhendatud Provintsialnõje tantsõ Jekaterinburgist, Tšeljabinski kaasaegse tantsu teater Olga Pona juhtimisel, Moskva Kammerballett, Dialoog-tants Kostromast, ühendus Zonka Jekaterinburgist jpt. Kuue festivalipäeva jooksul etendub kokku 24 lavastust 25-lt kaasaegse tantsu koreograafilt, ka sel aastal saab näha Kuldse Maski teatriauhinnale nomineeritud kaasaegse tantsu lavastusi.

Tiina Olleski ja Renee Nõmmiku lavastus „..and Blue“ esietendus Vaba Lava kuraatorprogrammi raames 6.11. 2014 ja võitis sel aastal Eesti teatri aastaauhinna laureaadi tiitli tantsulavastuse kategoorias. 

Fine5 tantsuteater on Jekaterinburgi festivalil varasematel aastatel osalenud Olleski/Nõmmiku lavastusega „1 duet in 4 dimensions“ (2011) ja lavastustega „Enne kui minna ma ütlen“ ja „Mandala“ (2013).
 
Lisainfo:
Renee Nõmmik 5137972
Tiina Ollesk 5042276
www.fine5.ee
http://www.muzkom.net/on_the_verge/