Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tantsuteater Fine5 tähistas 15. juubelit

08.11.2007 13:03

Eesti kaasaegse tantsu üks järjepidevamaid ja mõjukamaid sõltumatu tantsu esindajaid Tantsuteater Fine5 tegutseb aastast 1992, kui viis tantsijat Anu Ruusmaa, Katrin Laur, Tiina Ollesk, Oleg Ostanin ja René Nõmmik moderntantsuteatrist "Nordstar" asutasid uue, iseseisva trupi. Trupi algusaastail tugineti traditsioonilisele, moderntantsutehnikal põhinevale omaloomingule (koreograaf René Nõmmik), hilisem suundumus on olnud kaasaegset tantsu ja improvisatsiooni siduv liikumismõtlemine.
1997 aastast jätkas teater projektitrupina koreograafide Tiina Olleski ja René Nõmmiku juhtimisel. Koostööd on tehtud maailma mainekate tantsuloojatega T. Kitti (Soome), D. Tinazzi (USA-Itaalia), C.-Y. Roulin (Sveits), C. Filmon (Prantsusmaa), B. Relitzki (Saksamaa), A. Suzuki (Jaapan), M. Moles (Belgia) jpm.
Aastate jooksul on valminud üle 40 lavastuse. Alates 2005. aastast on Tantsuteater Fine5 Sõltumatu Tantsu Ühenduse üks liikmetest.

Fine5 fenomen Eesti kultuuripildis seisneb, lisaks pikaajalisele loomingulisele kõrgvormile ja mitmetele auhinnalistele kohtadele rahvusvahelistel kaasaegse koreograafia konkurssidel, ka tähelepanuväärses pedagoogilises tegevuses. 1994.a. asutatud Fine5 Tantsukooli õpilased moodustavad olulise osa nii teatri tantsijatest kui ka eesti kaasaegse tantsu pildis laiemalt. Fine5 Tantsuteater ja -kool on järjepidevalt mõjutanud liikumispõhise kaasaegse tantsu kunstilise ja pedagoogilise mõtte arengut .
Fine5 on mitmete rahvusvaheliste tantsukonkursside laureaat, lisaks sellele on teater esinenud USA-s, Prantsusmaal, Itaalias, Rootsis, Soomes, Poolas, Balti riikides, Küprosel, Venemaal ja Valgevenes.
 
Tantsuteater Fine5 sünnipäevaks loetakse 7. novembrit kuid oma 15. tegevusaastat tähistatakse rahvusvaheliste esinemistega USA-s, Rootsis, Soomes, Poolas, Venemaal ja Valgevenes.

Kodupublikul on võimalus näha teatri uuslavastust "Deepening cofusions"  2008. aastal, programmis "Tantsukunst Kumus".


Rohkem infot:
www.fine5.ee

Koolitutvustuse powerpoint:
www.fine5.ee/et/kool1/index.html