Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

TantsuRUUMi uurimuslikud kohtumised: Veiko Õunpuu “Film ja rütm – seosed filmi ja koreograafia vahel”

02.03.2022 16:41

🔶 U u r i m u s l i k u d  k o h t u m i s e d TantsuRUUMis (Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12, Tallinn): KOREOGRAAFIA VÄLJAD
🔶🌫️ L 19. märtsil 2022 kell 11-15 ~ Veiko Õunpuu / Film ja rütm - seosed filmi ja koreograafia vahel
🔶 🌫️ L 23. aprill kell 11-15 ~ Alissa Šnaider ja Maike Lond / Dramaturgia kui iseseisev ja autonoomne kunstivorm

https://tantsuagentuur.ee/event/u-u-r-i-m-u-s-l-i-k-u-d-k-o-h-t-u-m-i-s-e-d-koreograafia-valjad-2-2/ 

>>>> TantsuRUUMi 2021/22 hooaja uurimuslike kohtumiste seeria seab fookusesse koreograafia teistel kunstiväljadel, seda analüüsides, kaardistades ning ümber defineerides. Millised võivad olla teistest loomevaldkondadest leitavad koreograafilised meetodid ja võtted?Milline on ning saab olla koreograafia roll loomisprotsessis?

Igal kohtumisel toimub loeng-ettekanne, millele järgneb mõttevahetus ning diskussioon, lõunapausi järel toimub ka praktiline töötuba. 
Loengus on võimalik osaleda ka ZOOMi vahendusel (rohkem infot allpool).

VEIKO ÕUNPUU: "Loengupooles räägin sellest, kuidas filmi juurde jõudsin ja mida ma filme tehes üldiselt silmas pean. Praktilises pooles üritame leida konkreetsemaid kokkupuutepunkte filmi ja koreograafia vahel."

Osalejate grupp on avatud ning jooksvalt on oodatud ka uued huvilised. Osalejad ei pea olema ainult tantsukunsti või koreograafia taustaga. Väga oodatud on ka teiste erialade esindajad, praktiseerijad, huvilised ning mõtestajad.

Kokku toimub viis kohtumist kuni 2022. a. maikuuni. Kevadpoolaasta lektorid: Hanna Junti, Veiko Õunpuu, Alissa Šnaider ja Maike Lond.

🌫️Veiko Õunpuu on filmi alal iseõppija. Aastal 2000 asutas produktsioonifirma Sugar Film OÜ, kus oli Marko Raadi täispika mängufilmi "Agent Sinikael" (2002) produtsent. Aastatel 2002–2003 töötas stuudios Rudolf Konimois Film reklaamklippide produtsendina, 2005 jätkas reklaamfilmidega Kuukulgur Filmis, kus valmis ka tema debüüt - lühimängufilm "Tühirand", mis valiti nii Eesti filmiajakirjanike kui ka Kultuurkapitali poolt 2006. aasta parimaks mängufilmiks. Aastal 2006 rajas Veiko Õunpuu filmitootmisfirma Homeless Bob Production, kus on toodetud ka tema ülejäänud filmid. Lisaks on Õunpuu kätt proovinud draamalavastajana Tallinna teatris NO99, kus 2010. aastal lavastas Rainer Werner Fassbinderi näidendi "Praht, linn ja surm" ning 2016 Brechti näidendi "Ema Courage" ja Rakvere teatris, kus 2021. aastal valmis tal August Strindbergi "Surmatantsu" ainetel lavastus "Tants".

🌫️ O s a l e m i s e k s :

Ühekordne osalus:
6 eur - osalemine ainult loenguosas ZOOMi vahendusel
10 eur - 1 x soodushind (õpilased, tudengid, ETTLi liikmed)
15 eur - 1 x täishind
Kohtumiste seeria hind kogu hooaja eest (kokku 5 kohtumist) : 35 eur - soodushind (õpilased, tudengid, ETTLi liikmed), 50 eur - täishind

R e g i s t r e e r i m i n e : https://tantsuagentuur.ee/event/u-u-r-i-m-u-s-l-i-k-u-d-k-o-h-t-u-m-i-s-e-d-koreograafia-valjad-2-2/ 
F a c e b o o k i  sündmus : https://www.facebook.com/events/1622291038113464/ 
A s u k o h t : Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12 II korrus
K ü s i m u s e d : [email protected]

M i s on T a n t s u R U U M ?
TantsuRUUM on toetav keskkond ja kohtumispaik tantsuprofessionaalidele regulaarseks liikumiseks ning liikumise mõtestamiseks. TantsuRUUMi tegevustik sünnib koostöös kohalike ja välismaiste tantsukunstnikega. Tulemiteks on regulaarsed hommikused tunnid (liikumisSESOON), töötoad, uurimuslikud kogunemised, kontaktjämmid ja residentuurid.

TantsuRUUM on avatud kõigile, kes soovivad panustada oma kohaloluga programmi koostamisse ja arendamisse.

Me liigume lähtuvalt märksõnadest: arenduskeskus – ühine ruum – avatus – kokkupuutepunkt – võrgustik – koostöö – jagatud vastutus – protsess – areng – jätkusuutlikkus – järjepidevus – enesetäiendus.

Korraldus ja teostus: Eesti Tantsuagentuur koostöös Eesti tantsukunstnikega
Asukoht: Eesti Tantsuagentuur (Hobujaama 12, Tallinn)
Toetus: Eesti Kultuurkapital