Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

TantsuRUUMi uurimuslikud kohtumised: “Dramaturgia võimalused ja võimatused tantsukunstis”

08.03.2021 16:08

Seoses huvitegevuse piirangutega Eestis kolib uurimusliku sarja "Dramaturgia võimalused ja võimatused tantsukunstis" kolmas kohtumine veebi!  
 
Laupäeval, 13. märtsil 2021 ~ kell 11-14
Lektor Mihkel Ilus
Aeg-ruumiga tegelevatel kunstižanritel tuleb tihti kokku puutuda dramaturgia mõistega, kuid kas iga valdkond saab antud mõistet üheselt kasutada? Eesti teatripraktikas on dramaturgia üks hägusemaid mõisteid, olles suuresti seotud kirjaliku näidenditeksti dramaturgiaga. Teatril ja tantsul on palju ühist, aga on ka palju spetsiifilisi erisusi.
Kuidas mõistab ning laiendab dramaturgia mõistet ja väljendust visuaalkunsti diskursus?
Mihkel Ilus (1987) on kunstnik, kelle peamine fookus asub maali laiendatud väljal. Oma praktikas keskendub Ilus maali kogemuse füüsilisusele ja ajalisusele. Tema suuremõõtmelised installatsioonid lahkavad näitusekultuuri spetsiifikat ja materjalidega kaasnevaid psühholoogilisi aistinguid. Läbi maalikunsti de- ja rekonstrueerimise tahab Ilus anda sellele meediumile tagasi vabadust, mida läbi aja on individualistlikult läbi trööbatud. Ilus seega soovib maalikunstile uusi võimalusi luua.
Kohtumine toimub ZOOMis. Kohtumisaja sisse on arvestatud 30min paus.
TantsuRUUMis kord kuus aset leidvad kohtumised võimaldavad dramaturgia käsitluse alaseid mõttevahetusi erinevate kultuurivaldkondade esindajatega. Igal kohtumisel leiab aset üks ettekanne eriala professionaalilt, millele järgneb mõttevahetus ning diskussioon.
Rohkem infot leiab SIIT