Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

TantsuRUUMi uurimuslikud kohtumised: 20. novembril Jüri Nael “Psühhofüüsiline koreograafia”

01.11.2021 13:34

?️ U u r i m u s l i k u d  k o h t u m i s e d TantsuRUUMis (Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12, Tallinn): KOREOGRAAFIA VÄLJAD

?️ kuraator Henri Hütt

?️ 20. novembril 2021 kell 11-15 ~ Jüri Nael / Psühhofüüsiline koreograafia

?️ 22. jaanuaril 2022 kell 11-15 ~ Hanna Junti / Koreograafia sõnateatris


>>>> TantsuRUUMi 2021/22 hooaja uurimuslike kohtumiste seeria seab fookusesse koreograafia teistel kunstiväljadel, seda analüüsides, kaardistades ning ümber defineerides. Millised võivad olla teistest loomevaldkondadest leitavad koreograafilised meetodid ja võtted?
Milline on ning saab olla koreograafia roll loomisprotsessis?

Igal kohtumisel toimub loeng-ettekanne, millele järgneb mõttevahetus ning diskussioon, lõunapausi järel toimub ka praktiline töötuba. 

Loengus on võimalik osaleda ka ZOOMi vahendusel (rohkem infot allpool).

Jüri Nael: "Õpituba vaatleb ja katsetab võimalusi sisenemaks loomingulisse seisundisse, mis asetseb väljaspool argipäevast. Ikka selleks, et midagi ootamatut, üllatuslikku, instinktiivset ja väljaspool harjumuslikku-tavapärast võiks sündida, mis argipäevases situatsioonis oleks kättesaamatu ja isegi ohtlik, ent loomeprotsessis – hädavajalik."

Osalejate grupp on avatud ning jooksvalt on oodatud ka uued huvilised. Osalejad ei pea olema ainult tantsukunsti või koreograafia taustaga. Väga oodatud on ka teiste erialade esindajad, praktiseerijad, huvilised ning mõtestajad.

Kokku toimub viis kohtumist kuni 2022. a. maikuuni. Kevadpoolaasta lektorid: Hanna Junti, Veiko Õunpuu, Alissa Šnaider ja Maike Lond. 

?️Jüri Nael (s. 1975) on koreograaf, füüsilise teatri ja kaasaegse etenduskunsti professor. Ta on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži tantsukunsti eriala koreograaf-tantsuõpetaja kutsega, 2005. aastal magistriõppe Suurbritannias Londoni Labani keskuses Euroopa tantsuteatri praktikas, 2010. aastal Londonis Kuninglikus Draamakunsti Akadeemias sõna- ja etenduskunsti erialal, 2011. aastal Amsterdami Ülikooli teatriteaduse erialal ja Warwicki Ülikooli Suurbritannias Coventrys rahvusvahelise etendusuuringute erialal. Õpib aastast 2019 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktoriõppes.

Oma erialases tegevuses on Jüri Nael olnud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli lavalise liikumise ja tantsu lektor, füüsilise teatri õppejõud ja kaasaegsete etenduskunstide rahvusvahelise magistriprogrammi juht, koreograafia osakonna õppejõud ning aastast 2011 Londonis Inglise Kuningliku Draamakunstiakadeemia füüsilise teatri õppejõud. Loonud lavastusi, koreograafiat muusika- ja draamalavastustele Eestis, Soomes, Rootsis, Poolas, Saksamaal, Austrias, Suurbritannias, Venemaal.

?️ O s a l e m i s e k s :

Ühekordne osalus:

6 € - osalemine ainult loenguosas ZOOMi vahendusel
10 € - 1 x soodushind (õpilased, tudengid, ETTLi liikmed)
15 € - 1 x täishind

Kohtumiste seeria hind kogu hooaja eest (kokku 5 kohtumist) :
35 € - soodushind (õpilased, tudengid, ETTLi liikmed)
50 € - täishind


F a c e b o o k i  sündmus : https://www.facebook.com/events/1536337660042136 

A s u k o h t : Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12 II korrus

K ü s i m u s e d : [email protected]

M i s on T a n t s u R U U M ?

TantsuRUUM on toetav keskkond ja kohtumispaik tantsuprofessionaalidele regulaarseks liikumiseks ning liikumise mõtestamiseks. TantsuRUUMi tegevustik sünnib koostöös kohalike ja välismaiste tantsukunstnikega. Tulemiteks on regulaarsed hommikused tunnid (liikumisSESOON), töötoad, uurimuslikud kogunemised, kontaktjämmid ja residentuurid.

TantsuRUUM on avatud kõigile, kes soovivad panustada oma kohaloluga programmi koostamisse ja arendamisse.

Me liigume lähtuvalt märksõnadest:
arenduskeskus – ühine ruum – avatus – kokkupuutepunkt – võrgustik – koostöö – jagatud vastutus – protsess – areng – jätkusuutlikkus – järjepidevus – enesetäiendus.