Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

TantsuRUUM otsib uueks hooajaks residente

04.08.2023 14:24

TantsuRUUM otsib nelja tantsukunstnikku, kes soovivad osaleda ja panustada TantsuRUUMi tegevustesse 23/24 hooajal residentidena. Residentuuri saab kandideerida kuni 25. augustini 2023.

TantsuRUUMi hooajaline residentuur pakub võimalust tegeleda regulaarselt oma liikumis- ja kunstipraktika uurimise ja arendamisega, nii iseseisevalt kui ka kriitilises ja toetavas dialoogis kaasresidentidega. Lisaks saavad residendid kogu hooaja vältel tegeleda enesetäiendusega töötubades osaledes, et toetada oma arengut tantsija-liikuja-õpetaja-looja-etendajana.

Hooaja resident olemine hõlmab:

  • stuudio regulaarset kasutamist perioodil 2023. aasta september kuni 2024. aasta juuni
  • oma liikumispraktika jagamist tundide ja töötubade raames
  • kaasresidentide tundides ja töötubades osalemist ja kaasamõtlemist
  • jätkuvat enesetäiendust TantsuRUUMi töötubade osaledes
  • VAHELÜLI ürituse kureerimist 2024. aasta jaanuaris
  • võimalust erinevateks omaalgatuslikeks tegevusteks
  • töötasu tundide / töötubade läbiviimise eest ning residentuuri stipendiumit

Huviliste sooviavaldusi ootab TantsuRUUM motivatsioonikirja ja CV-na. Motivatsioonikirjas palutakse kirjeldada oma liikumis- ja kunstipraktika hetkeolemust ning võimalikke huvisid ja uurimusküsimusi, millega residentuuri vältel tegeleda soovitakse.

Vastuseid avalikule kutsungile oodatakse 25. augustini aadressil [email protected].

Residentuuripaigana alustas TantsuRUUM tegevust 2018. aasta suvel, kui ruumel täitsid tantsukunstnikud Kadri Sirel, Madli Paves, Naddie Simonovits ja Siim Tõniste. Neid lühiresidentuure ja kohaliku tantsumaastiku toimimise eripärasid jälgides tekkis äratundmine, et siinsed tantsukunstnikud vajaksid ka pikemat perioodi oma loomingulise tegevuse arendamiseks. Sellest sündis idee pakkuda neljale tantsukunstnikule terve hooaja kestva residentuuri võimalus, et saaks tekkida ka mitmesuunaline toetav dialoog.

Alates 2018. aasta sügisest on TantsuRUUMis hooajaliselt resideerunud järgmised kunstnikud: Madli Paves, Christin Taul, Rūta Ronja Pakalne, Joanna Kalm, Sylvia Köster, Kaisa Kattai, Maria Uppin-Sarv, Eline Selgis, Pääsu-Liis Kens, Indrek Kornel, Sofia Filippou, Eva Orupõld, Tatjana Romanova, Hanna Junti, Greta Liht, Laura Kvelstein, Sofia Kruusamägi, Nele Suisalu, Igor Lider, Valeria Januškevitš ja Helina Karvak.

Foto: Joanna Kalm