Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

TantsuRUUM kutsub residentuuri

04.08.2021 14:37

Otsitakse nelja tantsukunstnikku, kes soovivad osaleda ja panustada TantsuRUUMi tegevustesse 21/22 hooajal residentidena!

TantsuRUUMi hooajaline residentuur pakub võimalust tegeleda regulaarselt oma liikumis- ja kunstipraktika uurimise ja arendamisega, nii iseseisevalt kui ka kriitilises ja toetavas dialoogis kaasresidentidega. Lisaks saavad residendid kogu hooaja vältel tegeleda enesetäiendusega töötubades osaledes, et toetada oma arengut tantsija-liikuja-õpetaja-looja-etendajana. 

Kui tunned, et vajad kindlat pinnast ja toetavat keskkonda, et oma liikumis- ja kunstipraktikaga edasi liikuda, siis siin on Sinu võimalus!

Hooaja residendiks olemine hõlmab:

- stuudio regulaarset kasutamist perioodil 2021. a. september kuni 2022. a. juuni
- oma liikumispraktika jagamist tundide ja töötubade raames 
- kaasresidentide tundides ja töötubades osalemist ja kaasamõtlemist
- jätkuvat enesetäiendust TantsuRUUMi töötubade osaledes
- VAHELÜLI ürituse kureerimist 2022. aasta jaanuaris
- võimalust erinevateks omaalgatuslikeks tegevusteks
- töötasu tundide / töötubade läbiviimise eest ning residentuuri stipendiumit

Kuidas edasi?
Huviliste sooviavaldusi oodatakse motivatsioonikirja ja CV-na. 
Motivatsioonikirjas palume kirjeldada oma liikumis- ja kunstipraktika hetkeolemust ning võimalikke huvisid ja uurimusküsimusi, millega residentuuri vältel tegeleda soovitakse.

Vastuseid avalikule kutsungile oodatakse 31. augustini 2021 aadressile [email protected]

Residentuuripaigana alustas TantsuRUUM tegevust 2018. aasta suvel, kui ruumel täitsid tantsukunstnikud Kadri Sirel, Madli Paves, Naddie Simonovits ja Siim Tõniste. Neid lühiresidentuure ja kohaliku tantsumaastiku toimimise eripärasid jälgides tekkis äratundmine, et siinsed tantsukunstnikud vajaksid ka pikemat perioodi oma loomingulise tegevuse arendamiseks. Sellest sündis idee pakkuda neljale tantsukunstnikule terve hooaja kestva residentuuri võimalus, et saaks tekkida ka mitmesuunaline toetav dialoog. 

Alates 2018. aasta sügisest on TantsuRUUMis hooajaliselt resideerunud järgmised kunstnikud: Madli Paves, Christin Taul, Rūta Ronja Pakalne, Joanna Kalm, Sylvia Köster, Kaisa Kattai, Maria Uppin-Sarv, Eline Selgis, Pääsu-Liis Kens, Indrek Kornel, Sofia Filippou, Eva Orupõld ja Tatjana Romanova.