Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tantsunädal 2015

21.04.2015 14:11

Alates neljapäevast toimub Viljandis ja Viljandimaal Tantsunädal, mille idee on propageerida tantsukunsti läbi erinevate formaatide, eri vanuses ja huvidega inimestele ning erinevates kohtades. Nädal algab fotonäituse avamisega 23. aprillil kell 16.00 Ugala teatri galeriis ja jätkub etenduste, kooliprogrammide, töötubadega kuni 29. aprillini 2015, mil tähistatakse rahvusvahelist tantsupäeva. 

Tantsunädala eriline fookus on alati olnud noortel – sooviga tutvustada kaasaegset ja professionaalset tantsukunsti. Ka sel aastal tuleb tants „koju kätte“. Üldhariduskoolides viivad loovtantsu tunde läbi TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 1. kursuse tantsukunsti üliõpilased ja toimub juba traditsiooniks kujunenud kooliprogramm „Mõtlevad tantsijad“, kus õpilastel on võimalus luua etendusruum ning end väljendada liikumise, helide ja valguse kaudu. Kooliprogrammidest saavad osa Abja ja Tarvastu Gümnaasiumide, Kalmetu Põhikooli ja Viljandi Jakobsoni kooli õpilased. Samuti jõuavad Viljandimaa koolidesse tunnustatud tantsukunstnike lavastused – Heimtali ja Kirivere Põhikooli ZUGA ühendatud tantsijate lavastus "Käik" (2014 aasta teatriauhindade nominent), Viljandi Gümnaasiumisse Renate Keerdi lavastus "Kama".

Kultuuriakadeemia mustas saalis toimub õhtuti tantsulavastuste programm – näha saab Henri Hütti lavastust "Rythm is a dancer"; Ruslan Stepanovi lavastust "Klapp", mis oli ühtlasi teatri aastaauhindade tantsu kategooria 2014. aasta nominent; Maarja Tõnissoni "Body Shift Body" ja Arolin Raudva "Dying to Become". Kadri Noormetsa ja Diego Agullo uut lavastust „formlessly yours“ on võimalus näha Viljandi Lennukitehases.
Nädala jooksul näitavad koreograafia diplomilavastusi Kultuuriakadeemia tantsukunsti õppekava sellekevadised lõpetajad - Sigrid Savi, Kadri Sirel, Kristel Kermes, Karolin Poska, Age Linkmann ja Karoline Suhhov.

Tantsunädala "ekstra" on seekord esmakordselt toimuv non-conference, mis toimub 23.–25. aprillini Viljandi Lennukitehases ja Kultuuriakadeemias. Non-conference`i fookus on tantsukunsti ja tantsu kõrghariduse vahelisel suhtel. Ühte ruumi tuuakse erinevad arvamused, perspektiivid ja kogemused Eestist, Baltikumist, Põhjamaadest ja Euroopast.

Nädal lõpeb 29. aprillil, rahvusvahelisel tantsupäeval väga mitmekülgse kavaga: Liis Varese õpituba "Improvisatsioon/kompositsioon eri võimekusega tantsijatele", kuhu on oodatud ka füüsilise ja vaimse erivajadusega inimesed ning Kalev Rajangu Ööülikooli loeng teemal "Tantsu läbikukkumine, vol 1: säästuvägivalla magus elu" ja noorte koreograafide diplomilavastused.

Täpne programm on leitav Tantsunädala kodulehel: www.tantsunadal.ee 
Tantsunädalat korraldab OMA Stuudio koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga.

TÜ VKAOlete oodatud!

Lisainfo:
Anu Sööt
+372 520 0424
Ele Viskus
+372 5344 7058