Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tantsulavastus “The Wolf Project” L1DanceFest festivalil

02.09.2013 11:29

"The Wolf Project" on lavastus repressiivrežiimi all elava inimese kogemustest, valust ja võitlusest muljetavaldavas ja energilises koreograafilises keeles (kergus, plastilisus, sünkroonsus, liikumismustrite ümbermõtestus) – füüsiline dokumentaal maailmavaate moodustumisest ning reaalsuse moonutustest ja manipulatsioonist. Keda me usume? Kes kellega manipuleerib?

Lavastuse on kujundanud Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak (Norra). Külli Roosna on Eesti tantsukunstnik ja koreograaf, kes on rahvusvaheliste kunstnikega nagu nt Richard Siegal, Dylan Newcomb, Fine5 Dance jt tihti koostööd teinud. Koreograafitööd on ta teinud mitmele asutusele (Eesti Rahvusbalett, Kaunase biennaal, Festival Classique Haag jne). Käesoleval ajal töötab Külli Roosna koos Kenneth Flakiga tantsuhariduse ja koreograafia projektides.

Kenneth Flak on Norra tantsija, kelle ainulaadset liikumiskultuuri mõjutavad võitluskunstid ja akrobaatika. Ta on mitmekülgne kunstnik, kes on osalenud mitmes rahvusvahelises projektis (Blok & Steel, Andre Gingras, Attakalari Centre of Movement Arts, BUGSSS!!!, 2010. a maailmanäitus Shanghais jne). Aastal 2007 pälvis ta prestiižse Bessie Awardi.

Ungari sõltumatute tantsukunstnike L1 ühendus asutati aastal 1998. Üks ühenduse eesmärkidest on kaasaegse tantsu populariseerimine. "L1danceFest", mille programmis "The Wolf Projecti" esitatakse, on ühenduse tähtsaim iga-aastane sündmus, mis on tänaseks saavutanud rahvusvahelise tuntuse. Festival pakub esinemisvõimalust mitte ainult L1 ühenduse liikmetele ja külaliskunstnikele, vaid eelkõige tutvustab Ungari publikule tuntud rahvusvaheliste tantsukunstnike töid. Publikul on seni olnud võimalus osa saada 31 lavastusest, 6 koostööprojektist, 2 külalisetendusest, 10 töötoast. Kokku on festivalil üles astunud ligi 100 kunstnikku ja osalenud üle 1600 vaataja.

"L1danceFest" toimub Budapestis 18.-22. septembrini 2013.

Festivali programmiga saab tutvuda siin - http://www.l1.hu/en.

Kontakt

Eesti Instituut Ungaris
[email protected]
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
(+36) 1 386 2462, (+36) 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/

Eesti Instituut tänab sündmuse partnereid ja korraldajaid:

L1 Sõltumatute Kunstnike Liit, Kuninglik Norra Saatkond

Üritust toetab:
Eesti Kultuurkapital