Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tantsulavastus-kantaat „Carmina Burana“ etendub Tallinna Vanalinna Päevade avaetendusena

29.05.2013 16:30

Carmina buranaLaupäevasel Raekoja Platsi „Carmina Burana“ etendusel astub üles rekordsuur etendajate koosseis: laval on kokku 220 muusikut, koorilauljat, solisti ja tantsijat.
Fine5 Tantsuteatri lavastatud „Carmina Burana“ esietendus toimus esimesel „Birgitta“ Festivalil Pirita Kloostris aastal 2005. Tiina Olleski ja Renee Nõmmiku lavastus Carl Orffi muusikale võeti väga soojalt vastu ja järgnevatel aastatel on publiku soovil seda teost samal festivalil esitatud veel neljal korral.

Carl Orffi "Carmina Burana" on 20. sajandi kuulsamaid teoseid, mille avakoorile “O Fortuna” on dramaatilisuselt ja võimsuselt väheseid samalaadseid kõrvale panna. "Carmina Burana" on suurejooneline, särav, elu ja päikest ülistav lavaline kantaat. 1937. aastal koorile, solistidele ja orkestrile loodud teose aluseks on Baieri Alpides asuvast Benediktbeuerni kloostrist leitud 13. sajandi rändüliõpilaste ja nende rändmunkadest õpetajate luuletused, mis kõnelevad armastusest, loodusest ja veininautimisest.

Carl Orff „Carmina burana“
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Eri Klas, solistid: Marion Melnik, Jassi Zahharov (Rahvusooper Estonia), Oliver Kuusik (Rahvusooper Estonia), koorid: Tallinna Poistekoor Lydia ja Tomi Rahula juhendamisel, Kammerkoor Voces Musicales, Kalevi Kammerkoor ja Kammerkoor Flora Erki Meisteri juhendamisel.
Lavastus ja koreograafia: Renee Nõmmik ja Tiina Ollesk. Tantsijad:
Külli Roosna, Helen Reitsnik, Laura Kvelstein, Eneli Raud, Tiina Ollesk, Dmitri Kruus, Simo Kruusement, Argo Liik, Endro Roosimäe, Gert Preegel, Silver Soorsk.

Etendus on tasuta.