Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tantsudramaturg Guy Cools annab Sõltumatu Tantsu Loengu

27.12.2022 14:22

4. jaanuaril 2023 kell 16.00 peab Belgia tunnustatud tantsudramaturg, -kriitik ja -kuraator Guy Cools ingliskeelse veebiloengu “Rewriting Distance: how to bridge the distance between writing and moving”. Loeng leiab aset Sõltumatu Tantsu Lava tantsukriitika uurimisresidentuuri raames.

Loengu aluseks on Coolsi professionaalne kogemus tantsukunsti valdkonnas ning tema doktoritöö kehaliste kogemuste ja elamuste sõnalisest kirjeldamisest. Arutatakse, kuidas kriitikud mõtlevad, miks proovida kirjutamisel ka tavapärasest teisi žanreid ning missugused praktikad võiksid arendada kirjutamisoskuseid.

Samuti käsitletakse loengus järgmisi teemasid:

  • tantsudramaturgiast kui dialoogikesksest ja kehalisest kogemusest;
  • tantsukriitika erinevatest vormidest: kirjavahetusest teose kirjeldamiseni;
  • “Rewriting Distance” performatiivsest praktikast.

Loeng toimub Zoomis ja on tasuta.

Guy Cools on Belgiast pärit tantsudramaturg. Tal on mitmekümneaastane kogemus tantsuväljal nii tantsudramaturgi, -kuraatori kui ka -kriitikuna. Aastatel 1990 kuni 2002 juhtis ta Belgias Gentis asuva kunstikeskuse Vooruit tantsuprogrammi ning on kureerinud ka mitmeid rahvusvahelisi festivale, konverentse, töötube ja kunstnike residentuure.

Tantsudramaturgina on ta töötanud mitmete tunnustatud tantsukunstnikega nagu Jean Abreu (UK), Koen Augustijnen (BE), Sidi Larbi Cherkaoui (BE), Danièle Desnoyers (CA), Alexander Gottfarb (AT), Lia Haraki (CY), Akram Khan (UK), Joshua Monten (SUI), Arno Schuitemaker (NL) ja Stephanie Thiersch (DE).

Cools on olnud dramaturgiliseks mentoriks Anghiari Dance Hub'is, Rahvusvahelisel Koreograafide Nädalal Tilburgis, projektis Danse et Dramaturgie Šveitsis, Biennale Dance College Veneetsias ja Viini Impulstanz festivali mentorprogrammis Atlas.

Koos Kanada koreograafi Lin Snellingiga on ta välja töötanud improvisatoorse performance-praktika “Distantsi ümbermõtestamine”, mis ühendab omavahel liikumise, hääle ja kirjutamise.

Tema hiljuti ilmunud teoste seas on “The Ethics of Art: ecological turns in the performing arts” koostöös Pascal Gieleniga (2014); “In-between Dance Cultures: on the migratory artistic identity of Sidi Larbi Cherkaoui and Akram Khan” (2015); “Imaginative Bodies, dialogues in performance practices” (2016); “The Choreopolitics of Alain Platel’s les ballets C de la B”, toimetatud koos Christel Stalpaerti ja Hildegard De Vuystiga (2019) ja “Performing Mourning. Laments in Contemporary Art” (2021).

Guy Cools elab Montrealis, kus ta töötab Québeci Ülikooli (Unversité du Québec à Montréal) tantsuosakonnas professorina.

Pildil Guy Cools.