Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tantsivad jaapani sportlased Kumus

14.10.2008 14:16

14. oktoobril kell 19.00 esineb Kumu auditooriumis Jaapani tantsutrupp Dancing Sportsmen (Tantsivad sportlased), mis esitab eestlastele, Jaapani kaasaegset tantsu läbi spordile omase lähenemise.  

Dancing Sportsmen'i kuuluvad erinevaid spordialasid studeerivad tudengid, kes on oma eesmärgiks võtnud integreerida spordi- ja kunstivaldkond. Trupi lavastused on kindlal ideel põhinevad lood, mida jutustatakse sportlastele omases liikumiskeeles, samas kunstilise arenduse ja väljendusrikkuse poole püüeldes. Koreograafide looming on inspireeritud sportlliku keha tööst, lihaspingutuse ja jõukasutuse atleetlikkusest ning liikumise kiirusest, samas esitatakse lugusid hea huumori ja maheda eneseirooniaga. Eestisse tooduna mõjub selline lavastus ootamatult - meie väga spordilembeses ühiskonnas ei ole keegi sportlastest tulnud veel oma tantsutrupi loomise mõttelegi, rääkimata selle realiseerumisest!

Dancing sportsmen
'i trupi üks juhtfiguure, koreograaf ja tantsija Takafumi Kodama töötab Miyazaki Ülikooli kultuuri ja haridusuuringute teaduskonnas tunnustatud pedagoogi ja teadlase professor Rumiko Takahashi käe all. Kodama juhib Takahashi poolt kuus aastat tagasi loodud tantsivate sportlaste truppi ning tegeleb lisaks tantsimisele ka ise spordiga, mängides võrk- ja sulgpalli.

Kumus esitatakse kolm lugu: „Kuldsetete tiibadega sisalik", „Treening ja paus" ja „Loom nimega Lind", mille koreograafid on Takafumi Kodama, Shōhei Minowa ja Keisuke Kurakake. Etendus toimub sarja Tantsukunst Kumus raames. Tantsusündmuse korraldab Sõltumatu Tantsu Ühendus.