Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tänavuse Panso preemia pälvis Priit Põldma

01.12.2017 11:30

Neljapäeval, 30. novembril anti Eesti Draamateatris üle Voldemar Panso nimeline auhind, millega kaasneb mälestusmedal ja kultuurkapitali rahaline preemia. Preemia sai Priit Põldma. 

60 aastat tagasi alustas tööd Tallinna riikliku konservatooriumi lavakunstikateeder, kus on teatrihariduse saanud suur osa tänastest Eesti näitlejatest ja lavastajatest.

Panso kooli vilistlased ja tudengid kogunesid neljapäeva õhtul Eesti Draamateatrisse, kus suures saalis etendus 28. lennu diplomilavastus "Õpetatud naised".

"Mul ei ole ammu olnud nii hea olla saalis, kuulata täpset sõna nii noorte inimeste esituses ja see kõik mõjus kuidagi värskena, kaasaegsena, terviklikuna. On tehtud kaunis töö, väga heal tasemel õpilastöö, milles on väga tugevaid professionaalsuse algeid," kiitis Ain Lutsepp, Eesti teatriliidu esimees. 

Õhtu oodatuim sündmus oli Panso preemia üleandmine ühele andekale teatritudengile. Tänavu sai preemia Priit Põldma.

Põldma ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et lavakunstikool on andnud talle kinnituse, et kui midagi sünnib, siis see sünnib inimeste kokkusaamisest ja sünergiast.

28. lennu rikkus on tema hinnangul selle liikmete erinevus.

"Mulle tundub meie suur rikkus selles, et me oleme päris erinevad, aga midagi on selles ikkagi, mis meid väga liidab või ühendab. Huvi üksteise vastu, mulle tundub, on säilinud ja võib-olla isegi kasvanud nende aastate jooksul, mis me oleme koos olnud. See ongi võib olla selle võti või tähendus," rääkis Põldma.

Panso preemiat antakse legendaarse teatrimehe sünniaastapäeval välja alates 1978. aastast ning see on mõeldud noorte andekate lavaüliõpilaste esiletõstmiseks ja tiivustamiseks.

Toimetaja: Rutt Ernits
Allikas: kultuur.err.ee