Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tänavuse Hea Teatri auhinna pälvis Piret Rauk

29.12.2011 13:47

Oma saarEesti Teatrikriitikute Ühenduse iga-aastase Hea Teatri auhinna laureaat on Kuressaare Linnateatri juht ja näitleja Piret Rauk. Auhinnaks on Ave Nahkuri spetsiaalselt laureaati iseloomustavatel teemadel loodud maal, mis anti üle 28. detsembril 2011 pärast “Oma saare” etendust Kuressaares.

Piret Rauk on lõpetanud lavakunstikooli 1992. aastal ning töötanud näitlejana Viljandi Ugalas ja Pärnu Endlas. Aastast 2005 töötab ta Kuressaare Linnateatri juhina. Teatrikriitikud hindavad Piret Raugi kangete ja vaprate saare naiste rolle Saaremaa-ainelistes lavastustes “Vares” (2009, lav. Raivo Trass), “Rääkivad kivid” (2010, lav. Tiit Palu) ja praegu mängukavas olevas lavastuses “Oma saar” (lav. Raivo Trass).
Hea Teatri Auhinna vääriline on Raugi süvenenud pühendumine Kuressaare teatri oma näo kujundamisel. Rauk on teatrisse kujundanud isikupärase ja allahindluseta repertuaari, kus Saaremaa oma lugude kõrval nõudlik maailmaklassika ning tänapäevadramaturgia. Samuti on märgata töö- ja mängurõõmu tagasitoomist ja hoidmist teatriperes. Kaasatakse põnevaid külalisnäitlejaid ja -lavastajaid, kes moodustavad loominguliselt särtsakaid kooslusi. Kuressaare teatri Eesti kultuurimaastikule trügimist näitab ka 2011. aastal pälvitud teatriaasta auhind: Guido Kanguri meeskõrvalosa preemia Kuressaare Linnateatri lavastuses “Hind” (lav. Heiti Pakk).

Hea Teatri auhind (HTA) on Eesti Teatrikriitikute Ühenduse iga-aastane tunnustus. HTA antakse loominguliste saavutuste eest, mida teatrist kirjutajad peavad tähelepanuväärseks eesti teatripildis või loomeloos. HTA ei märgista ilmtingimata hooaja tipplavastust või -rolli, vaid tunnustab pigem teatritegijat või kollektiivi, kelle loomingulised
põhimõtted ja saavutused kõnelevad tõsisest suhtumisest teatrikunsti ja seda mitte ainult viimasel hooajal.

Varasemad HTA laureaadid on Guido Kangur (2002), Andres Noormets (2003), Aleksander Eelmaa (2004), Marika Vaarik (2005), Aare Toikka (2006), Võru Teatriateljee (2007), Priit Raud (2008), Katariina Lauk (2009), Raimo Pass (2010).