Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tänasest saab osta “Talveöö unenäo” pileteid

17.10.2012 10:59

Linnateatri festival "Talveöö unenägu" toob sel aastal Tallinnasse Ladina-Ameerika teatri. Tänasest, 17. oktoobrist on müügil piletid Tallinna Linnateatri rahvusvahelise teatrifestivali „Talveöö unenägu“ etendustele. Seekordne festival kannab alapealkirja „Ladina-Ameerika unelm“ ning paotab 17.–21. detsembrini ust Peruu, Tšiili, Argentiina ja Boliivia teatriilma.

Alapealkiri "Ladina-Ameerika unelm" märgistab ainulaadset võimalust tutvuda kauge ja eksootilise teatriga, mille nägemine jääb eestlastele reeglina vaid unistuseks. „Seekord tahtsime taas tuua eesti publiku ette teatrit, mida siinsed teatrisõbrad muidu tõenäoliselt ei näeks,“ räägib 2012. aasta festivali idee autor Raivo Põldmaa. „Nii saigi liisk langetatud Ladina-Ameerikale ning sealsetelt festivalidelt välja otsitud värsked ja huvitavamad nopped.“ Vähemtähtis ei ole ka see, et pooled festivalil etenduvatest lavastustest käsitlevad unenäoteemat ning pooled unistust paremast maailmast.

Festivali üheks erilisemaks külaliseks on Peruu kultuurirühmitus Yuyachkani oma lavastusega „El ultimo ensayo“ (Viimane proov), mis räägib Peruu XX sajandi ajaloost kultuurilooliste tegelaste kaudu. Yuyachkanit peetakse Ladina-Ameerika teatri absoluutseks tipuks, keda võib tihti näha gastroleerimas teatrilavadel üle kogu maailma.

Boliivia ühe tuntuima lavastaja Diego Aramburo ja teatritrupi Kiknteatri „ÆCCESS“ on festivali värskeim, alles 2012. aastal esietendunud, tantsukunstiga flirtiv teatritükk. Lavastuse keskmes on iseendaga kontakti saavutamine kui ainus viis, kuidas jõuda kontaktini ka teistega ning kindlustada endale parim tulevik, mis inimesele üldse osaks saada võib.

Argentiina näitekirjanike ja lavastajate Agustín Mendilaharzu ja Walter Jakobi „Los Talentos“ (Talendid) toob eesti publiku ette ühte Buenos Airese korteris mugavasse omailma sulgunud noored andekad mehed, kes lükkavad kõikvõimalikul viisil edasi kontakti välismaailmaga. See on humoorikas võtmes geniaalsus, mida tavaliselt peetakse õnnistuseks, kuid mis võib osutuda ka probleemiks.

Tšiili trupi La Re-Sentida ja lavastaja Marco Layera „Tratando de hacer una obra que cambie el mundo“ (Tahame luua näitemängu, mis muudaks maailma) jutustab loo noortest teatraalidest, kes sulgevad end neljaks aastaks välisilma eest eesmärgiga luua lavastus, mis raviks ümbritsevat maailma kõikidest selle hädadest. 2012. aasta suvel lavastas Marco Layera teatri R.A.A.A.M kutsel sama tükki Jänedal Pulli talus eesti näitlejatega. 

Varasematel aastatel jõulude ja uue aasta vahel toimunud festivali otsustatati sel korral tuua pisut varasemaks. „Talveöö unenägu“  toimub 17.–21. detsembrini, etenduspaikadeks on Tallinna Linnateater, Kanuti Gildi SAAL ja Nukuteater.

Pileteid hinnaga 17.50 eurot saab osta Tallinna Linnateatri kassast; Piletilevi e-poest ostes maksavad pääsmed 18.80, Piletilevi müügipunktides aga 19.40 eurot. 

„Talveöö unenägu“ on kord kahe aasta jooksul toimuv rahvusvaheline teatrifestival, mis on toonud Eestisse eriilmelisi lavastusi erinevatest riikidest üle kogu maailma, alates Jaapanist kuni Ghanani. 2012. aasta festival on järjekorras seitsmes.

Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
E-post: [email protected]
Tel.: 5346 8495