Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tänasest algab Tallinna Linnateatri kontsert-tuur „Õnnelik õhtu“

14.11.2011 09:58

Onnelik ohtuSel nädalal kuuleb Rakveres, Viljandis ja Tallinnas eesti levimuusika paremikku Tallinna Linnateatri näitlejate esituses ning Tallinna Kammerorkestri saatel. Ehala, Ojakääru, Naissoo ja teiste loomingu on kontserdile valinud Riina Roose, dirigeerib Anu Tali.

Heldur Karmo ja Uno Naissoo samanimelise laulu järgi pealkirja saanud kontsertkava sündis 2010. aastal Tallinna Linnateatri ja Tallinna Filharmoonia koostöös, eesmärgiga väärtustada head eesti levimuusikat ning anda taaskord väljund Linnateatri näitetrupi muusikaarmastusele.
Tegu on ainulaadse ettevõtmisega, kus kuuleb Eesti levimuusika kullafondi paremikku ning ka vähetuntumaid palasid, loetakse luulet näiteks Artur Alliksaarelt. „Tahame riiulitelt ja tolmu alt head muusikat jälle välja tuua,“ ütles kontserdi muusikajuht Riina Roose lauldavate palade valiku tutvustuseks. Kavas on eesti heliloojate looming 1940. aastatest kuni tänapäevani: Valter Ojakääru, Uno Naissoo, Olav Ehala, samuti Edgar Arro muusika, kelle sünnist täitus märtsis 100 aastat. „Kõikide nende laulude puhul on heliloojad tähtsustanud teksti, millele muusikat on kirjutatud, ning see on minu meelest väga oluline,“ sõnas Riina Roose.

Laulavad Linnateatri näitlejad Andero Ermel, Mikk Jürjens, Hele Kõrve, Anu Lamp, Indrek Ojari, Evelin Võigemast, Anne Reemann, Rain Simmul, Elisabet Tamm, Mart Toome, Veiko Tubin, Sandra Uusberg ja Kristjan Üksküla. Kontserti konfereerib Andrus Vaarik.

Kui eelmisel aastal väisas „Õnnelik õhtu“ kontserdimajasid, siis seekord kuuleb Tallinna Linnateatri näitlejaid teatrimajades. Kontserdid toimuvad 14. novembril Rakvere Teatris, 15. novembril Viljandi Ugalas ning 17. ja 18. novembril Tallinnas Vene Teatris.

Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
[email protected]
Tel. 53 468 495
www.linnateater.ee