Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Täna teeb debüüdi “Luikede järve” uus esipaar

16.12.2009 09:49

Täna, 16. detsembril teevad Tšaikovski balletis "Luikede järv" debüüdi Odette/Ottilie rollis Olga Malinovskaja ja Printsi rollis Artjom Maksakov. Hulgaliselt auhindu pälvinud paar võitis hiljuti nii publiku kui tantsukriitikute südamed uues balletis "Kolm musketäri".

Olga Malinovskaja on Estonia balletisolist alates 2008. aastast. 2007. aastal lõpetas ta Moskva Riikliku Koreograafiakooli. Ta on esinenud turneedel Jaapanis ja Itaalias. 2006. aastal võitis ta Berliinis toimunud rahvusvahelisel võistlusel "Dance Olympus" kuldmedali. Olga Malinovskaja on töötanud Accademia Teatro alla Scala’s Milanos. Tema rollid Rahvusooper Estonias on Quiteria ("Don Quijote"), Marie ("Pähklipureja"), Constance ("Kolm musketäri").

Artjom Maksakov lõpetas Tallinna Balletikooli 2004. aastal. Juba 2003. aastal alustas ta tööd Rahvusooper Estonia balletitrupis ja alates 2006. aastast on ta balletisolist. 2007–2008 tantsis ta Hollandi Rahvusballetis ning aastast 2008 taas Estonias. Tema repertuaari kuuluvad: Pähklipureja-Prints ja Hiina tants ("Pähklipureja"), James ("Sülfiid"), Basilio ("Don Quijote"), Prints ja Jahimees ("Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi"), Prints, Sinilind ("Uinuv kaunitar"), d’Artagnan ("Kolm musketäri"), Benvolio ja Mercutio ("Romeo ja Julia") jpt. Ta on edukalt osalenud rahvusvahelistel konkurssidel Rootsis (2003, III koht), Prantsusmaal (2003, III koht), New Yorgis (2007, finalist). Samuti on ta pälvinud Kristallkingakese rändauhinna aastal 2007 Mercutio ("Romeo ja Julia") ja Printsi ("Pähklipureja") rollide eest.

16. detsembri etendust dirigeerib Arvo Volmer. Noortele solistidele saab kaasa elada ka 18. detsembril.


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia  
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht  
ylla.veerg@opera.ee
tel. +372 683 1242

www.opera.ee
Maja täis muusikat!