Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Täna selguvad Philip Morrise tantsuauhindade saajad

19.06.2003 14:32

Täna, 19. juuni õhtul jagatakse Philip Morris Eesti OÜ ja mittetulundusühingu Teine tants (2.tants) koostöös välja järjekordsed Philip Morrise tantsuauhinnad 2002. aasta tegevuse eest.
Traditsioonilised auhinnad, mida jagatakse juba aastast 1999, antakse tänavu esmakordselt välja ka Eesti sõltumatutele tantsutegijatele.
Kaasaegse tantsu alast tegevust Eestis koordineerival ühendusel 2.tants on hea meel ning au koos töötada rahvusvahelise firmaga Eestis, kelle jaoks on oluline toetada kultuuri selle mitmekesisuses ning innovaatilisuses. Kaasaegne tants on Eestis viimastel aastatel läbi teinud väga suure arengu ning jõudnud tihedas konkurentsis ka maailmatasemele. Selle ilmekaks näiteks on kas või see, et kõik kandidaadid ei saa tantsuauhindade tseremoonial osaleda. Mart Kangro esineb Londonis ning Katrin Essenson Hildesheimis, Saksamaal.
Kanuti Gildi SAALis täna õhtul toimuval tseremoonial selguvad kokku 3 Philip Morris Eesti tantsuauhinna saajat: 2002. aasta tegevuse eest antakse välja aasta tegija auhind, läbilöögi auhind ning teenete auhind.
Vastavates kategooriates on nominentideks:
Aasta Tegija auhinnale - Mart Kangro (etenduse "Schreibstück" eest);
ZUGA ühendatud tantsijad (etenduse "Walking Home Solo" eest) ning
Merle Saarva ja Krõõt Juurak (etenduse "Camouflage" eest).
Läbilöögi auhinnale - Päär Pärenson (osade eest erinevates etendustes); Helen Reitsnik (osade eest erinevates etendustes) ning Renate Keerd (etenduse "Salapärased kõlad nii norskavas öös" eest).
Teenete auhinnale kandideerib tantsuteater Fine 5 oma 10-aastase viljaka töö eest.
Auhindade jagamise tseremoonial osaleb ka kultuuriminister Urmas Paet.

Lisainfo:

Priit Raud
2.tants
GSM 050 10 419

Kai Raamat
Philip Morris Eesti OÜ
tel 6 050 400