Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Täna saab NUKU teatri juurdeehitus nurgakivi

01.02.2016 15:08

NUKU juurdeehitus
1. veebruaril saab nurgakivi NUKU teatri ja muuseumi juurdeehitus. Hoone valmib selle aasta sügiseks ning teater alustab laienenud kompleksis etenduste andmist samuti käesoleva aasta sügishooajal.
 
Nurgakivi asetamise tseremoonia toimub 1. veebruari ennelõunal. Kohale tulevad nii Kultuuriministeeriumi esindus eesotsas minister Indrek Saarega kui juurdeehituse projekteerijad, arhitektid, ehitajad ning Riigi Kinnisvara AS-i esindajad. 
 
Lisaks juurdeehitusele renoveeritakse osaliselt ka Lai 1 teatrimaja. Töid teostab Riigi Kinnisvara AS-i tellimusel Ehitus5ECO OÜ.
 
"Teatrikompleksi tagasi kolimine on väärikas algus meie juubelihooajale," sõnab teatrijuht Joonas Tartu. "Nurgakivi asetamisega oleme teatrisaali avamisele ning kogu teatri vanalinna tagasi kolimisele taas ühe olulise sammu võrra lähemal," rõõmustab Tartu. 2016. aasta septembris algab NUKU teatri 65. hooaeg, teatri sünnipäev on 23. märtsil 2017.
 
Juurdeehitus seob senise teatrihoone ja muuseumi ühtseks tervikuks. Lisaks uuele 422 istekohaga teatrisaalile ehitatakse juurde tehnilisi ruume ja ladusid ning rajatakse väliterrass. Tänu paigaldatavale liftile paraneb oluliselt erivajadustega inimeste pääs nii NUKU muuseumisse kui ka teatri olemasolevatesse saalidesse.
 
Teatrihoone laienduse arhitektuurse lahenduse on välja töötanud OÜ Karisma Arhitektid (Risto Parve, Diana Taalfeld, Kai Süda ja Kristo Kaskpeit). Ehitusprojekti on koostanud arhitektuuri- ja inseneribüroo AS Amhold.
 
NUKU teater annab praegu etendusi ajutistel pindadel Auna teatrimajas Pelgulinnas, väljasõitudel üle Eesti ning rendipindadel Salme kultuurikeskuses, Hobuveskis ja Vabal Laval. 

Ajakapslisse pannakse lisaks ehitusjoonistele ja hooneprojektile repertuaariraamat, üks lamenukk, kuldne NUKU münt ja käskkiri, mis kinnitab, et valmiva saali nimeks saab Ferdinandi saal. Ikka teatri asutaja Ferdinand Veike auks.

 
NUKU uus maja
Lisainfo:
Joonas Tartu
Sihtasutus NUKU teatrijuht
Tel: 50 42 124
 
Hannele Känd
Sihtasutus NUKU kommunikatsioonijuht
Tel: 56 699 839
 
Madis Idnurm
Riigi Kinnisvara AS kommunikatsioonijuht
Tel: 52 66066