Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Täna õhtul on Kloostri Aidas järjekordne sündmus sarjast “Kuulamised”

31.01.2014 13:16

AUDITORIUM DANTIS: "Põrgu" kolmes jaos. Esimene õhtu.

Katkendeid Dante Alighieri "Põrgust" loevad Theatrumi näitlejad Maria Peterson, Anneli Tuulik, Ott Aardam, Helvin Kaljula, Lembit Peterson, Marius Peterson ja Tarmo Song. Muljeid ja kommentaare jagab Ülar Ploom.

TLÜ Kirjastuse ja Theatrumi koostöös leiab jaanuaris, veebruaris ja märtsis 2014 aset kolmest lugemisõhtust koosnev sari, mille käigus kannavad Theatrumi näitlejad ette Dante Alighieri (1265-1321) eepilise poeemi „Jumalik komöödia“ esimese osa, 33 laulust koosneva „Põrgu“.

Dante „Jumalik komöödia“ on allegooria hinge teekonnast Jumala juurde, kujutades minategelase rännakut Põrgusse, Purgatooriumi ja Paradiisi 1300. aasta ülestõusmisnädalal. See pole lihtsalt Dante kui autori fantastiline nägemus, vaid kannab endas keskaja intellektuaali püüdu esitada täielik ja süstemaatiline pilt kogu universumist, milles ajalooline maailm suhestub Jumala ettemääratud igavikulise korraldusega. Ses suhtes on Dante poeem võrdväärne hiliskeskaja summa’dega, teoloogiliste-entsüklopeediliste filosoofiatega, ent selle funktsioon on ikkagi teine: lugejat kutsutakse asetuma sellise nimitegelase rolli, kes tunnistab ja kogeb inimeseks olemise ülevust ja traagikat, mis on kõige otsesemalt seotud inimese vabal tahtel konkreetsetes ajaloolistes situatsioonides tehtud valikutega, mille eest tal tuleb igavesti vastutada. Ka ilma ajaloolisse ja poliitilisse tausta ning hiliskeskaja mõttemaailma süvenemata on „Jumalikku komöödiat” võimalik nautida kui suurepärast kunstiteost, mille autor hiilgab rikkaliku kujutlusvõime ja oivalise vormitajuga.

Kuulajaid abistavad „Põrgus“ orienteeriumisel Tallinn Ülikooli lektorid, kes esinevad lühiloengutega.

Teine õhtu toimub 15. veebruaril ja kolmas 7. märtsil.

Piletid - omal valikul 5/10/15/20 - on saadaval Theatrumi kassas (e-r 12-17), Piletilevi müügipunktides ja Statoili jaamades üle Eesti ning tund enne algust kohapeal.

Täname Eesti Kultuurkapitali.

Olete oodatud
THEATRUM
www.theatrum.ee