Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Täna esietendub “M.P.T.T. ehk Mida Polnudki Tarvis Tõestada”

19.11.2010 14:49

PolygonTeater esitleb: täna, 19. novembril kell 19.30 esietendub Kanuti Gildi SAALis TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala 2. kursuse tudengite lavastus "M.P.T.T. ehk Mida Polnudki Tarvis Tõestada", mis käsitleb eneseabiõpikute poolt pakutavaid nõuandeid elamiseks ning küsib, kas nende järgi toimetades on võimalik üldse edukaks saada?

Lavastuse dramaturg on Kaur Riismaa, lavastajad Marika Palm ja Adeele Sepp, valguskujundaja Kristian Suits, helikujundaja Kaur Kenk ja koreograaf Helena Krinal. Dekoratsioonid valmistasid Lea Ojam ja Kelli Mark ning kultuurikorraldusega tegelesid Madli Ulp ja Pärtel Soosalu. 
Osades Jaanus Tepomees, Maarja Hallik ja Imre Õunapuu.

Lavastaja Marika Palmi sõnul esitab lavastus küsimuse sellest, kas eneseabiõpikud  aitavad tõesti edukaks saada või üksnes edukana näida ja kuidas selles näivustemängus siis hakkama saada? „Raamatukauplustes on lugematu hulk erinevaid õpikuid, mis aitavad sihile jõuda küll töö juures, küll kodus ja sõprade juures. Tegemist on väga suure äriga, mis igapäevaselt miljonite inimeste elusid mõjutab. Püüdsime oma lavastuses vaadata nende inimeste elusid, kes oma hädas kõiki probleeme üldistavate eneseabiõpikute järgi sirutavad ning vaadata, kas tõesti on võimalik raamatu abil õnnelikuks ja edukaks saada,“ ütles Palm. Tema sõnul ühendab lavastus endas sõna, koreograafia, valguse ja heli, tehes seda ühest küljest loomulikul, kuid samas täiesti uudsel moel.

PolygonTeatri ühe eestvedaja Tamur Tohveri sõnul tuleb lavastus välja küll PolygonTeatri nime alt, kuid tegemist on siiski üliõpilaste enda teosega. "PolygonTeater vaatab avatult igas suunas. Olles ka ise teatrikooli TeatriPolygon vedajad, on Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunstide osakonnaga koosastumine  loomulik. Antud lavastuse nö "maaletoomine" on esimene konkreetne samm sel teel,“ ütles Tohver.

Lavastust toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Ugala Teater, PolygonTeater, Kanuti Gildi SAAL ja Novalux.

www.saal.ee