Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Täna alustab Rändteater

14.07.2006 16:41

Reedel, 14. juunil läheb Keilast liikvele teatrituld kandev Rändteater, mis viib mitmeid lavastusi ja teatriga seotud tegevusi kõikidesse Eesti maakondadesse.

14. juulist - 13. augustini külastab Rändteater kõiki Eesti maakondi alustades Harjumaast ja lõpetades Viljandimaaga. Iga maakonna keskuses sisustatakse üks päev teatri ja sellega seotud tegevustega. Teatripäevad algavad kell 12 lõbusa rongkäiguga linna, kus seatakse üles Rändteatri laager ning lõppevad kell 21 algava suure kontserdiga.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia näitlejatudengitest koosnev Rändteatri trupp näitab Eesti Teatri Aasta maakondlikel teatripäevadel kahte lavastust. Lavaka tudengid etendavad Mati Undi kirjutatud muinasjuttu "Tinasõdur, baleriin ja siga" H.C. Anderseni ainetel ning Kultuuriakadeemia tudengid annavad vabaõhuetenduse "Kilplased". Lisaks sellele annab Eesti Draamateater kas "Aabitsakuke" või "Järelmängu" külalisetenduse. Õhtu lõpetab suur Rändteatri ja ansambli Genialistid ühiskontsert.

Rändteater kannab kaasas teatrituld ning kohtadesse, kus kunagi on tegutsenud kutseline teater, asetatakse mälestustahvel.
Rändteater meenutab 1926. aastal asutatud Rändteatrit, mille moodustasid endised Vanemuise näitlejad, kes olid vahepeal töötanud ka Draamateatris. Vastavalt põhikirjale oli teatri juhatuse asukohaks Tallinn, tegevuspiirkonnaks aga kogu Eesti. Rändteater püüdis pakkuda oma publikule kõrge kunstitasemega repertuaari. Lavastusrahade nappuse ja kurnavate ringreiside tõttu jäi Rändteatri tegevusaeg lühikeseks. 1928. aastal ühines Rändteatri trupp Draamastuudio Teatriga (1937. aastast Eesti Draamateater).

Eesti Teatri Aasta teatripäevad maakondades:
14. juuli Harjumaa, Keila;
15. juuli Saaremaa, Kuressaare;
20. juuli Ida-Virumaa, Jõhvi;
21. juuli Valgamaa, Valga;
22. juuli Jõgevamaa, Põltsamaa;
27. juuli Võrumaa, Võru;
28. juuli Põlvamaa, Põlva;
29. juuli Pärnumaa, Pärnu;
3. august Hiiumaa, Kärdla;
4. august Läänemaa, Haapsalu;
5. august Raplamaa, Kehtna;
10. august Lääne-Virumaa, Rakvere;
11. august Järvamaa, Paide;
12. august Tartumaa, Tartu;
13. august Viljandimaa, Viljandi.

Lisainfo:
Margus Kasterpalu
Rändteatri direktor
51 061 71

Tiiu Laks
Eesti Teatri Aasta kommunikatsioonijuht
51 52 016
[email protected]
http://www.teatriaasta.ee