Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Täna algab Vaba Lava minifestival

23.05.2022 14:48

Tallinna Vaba Laval toimub 23.–26. maini 2022 aastat kokkuvõttev teatrinädal "Minifestar", mille jooksul mängitakse hooaja parimaid lavastusi ning mõningaid neist viimast korda.

Etendamisele tulevad "Error 403", "Mul oli nõbu", "Kaks garaaži" ning Ukraina sõjast rääkiv "H** Voine. Ukraina. Kirjad rindelt".

"Heameel on lõpuks teha teoks, mida oleme ammu tahtnud teha — hooaega kokkuvõtvat festivali oma lavastustest. Pandeemia ei lasknud seda varem realiseerida, aga nüüd on Marius Ivaskevičiuse kuraatorprogrammi valik vaatajate ees. Lisaks Narva päev 26. mail, mis ka ammune idee," kommenteeris Vaba Lava juht Märt Meos. "Meie selle hooaja lõpp on olnud pöörane. Ukraina sõjateemalise lavastuse kiire välja toomine ja edu. Kutsed rahvusvahelistele festivalidele ja hiljutine külaskäik Brüsselis. Samuti külalisetendused Leedu rahvusteatris ja Riias." lisas Meos. "Vaba Lava kihutab edasi ja teeb omal vaiksel moel ajalugu. Publik on seda märganud. Loodetavasti märkavad seda ka need, kes on Eesti Vabariigis loodud kultuuri ja teatri eest seisma."

Minifestari vimasel päeval, 26. mail 2022 tuleb aga Narva linn ning sealne Vaba Lava Tallinna. Telliskivi Vaba Lava ees ja sees sh Kärbes Kitchen & Bar ruumides, saab toimuma Narva Päev. Üritus, kus piirilinn toob Tallinna oma parimad käsitöölised ja toiduvalmistajad, muusikud ja DJ'd. Päev läbi toimuv üritus päädib õhtuse teatrietenduse ja järelpeoga.