Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Täna algab Augusti TantsuFestival

21.08.2013 11:28

10 X 1021. augustil algab Tallinnas 14. rahvusvaheline kaasaegsete etenduskunstide festival Augusti TantsuFestival.

Festivali esimest nädalat ilmestavad 3 maailma esietendust ning fookusesse oleme seadnud Valloonia kunstnikud. Kodumaiste esietendustega teeb esimesel päeval algust noor tegevuskunstnike rühmitus 10x10 meetrit. Lavastus “man overboard” on omamoodi uurimus, mille ajendiks on sündmus eelmisest varakevadest, kui Eesti mees 10 minutit pärast laeva väljumist Helsingist hüppas jääkülma vette ning peitis end lähedal asuvale saarele. Lavastuse märksõnadeks on üksik saar, tühi suvemaja, kapitalism, kartulikrõpsud, ime. Etendused 21. ja 22. augustil Kanuti Gildi SAALis.

Juba järgmisel päeval, 22. augustil, saab hilisõhtul osaleda teisel eestimaisel esietendusel, kui Okasroosikese Lossis astuvad publiku ette Kadri Noormets ning Kadi Maria sportliku lavastusega “an hour of”. Lavastus on kavas ka 23. ja 24. augustil.

Festivali kolmadal päeval saab teoks kolmas esietendus. KUMU auditooriumi laval algab eriprogramm Fookus Valloonia Brüssel kollektiivi Wooshing Machine kahe soololavastusega. Mõlema koreograafiks trupi kunstiline juht Mauro Paccagnella. “Bloom Studio #1 ja #2 on liikuvad ja tantsulised soolod naisele ja mehele. “Bloom Studio #2” esietendus kaunistabki Augusti TantsuFestivali kolmandat päeva.

Nädalavahetus on juba täielikult valloonide päralt. Laupäeval saab Kanuti Gildi SAALis näha kahte väga omapärast ning isiklikku lavastust koreograafidel Louise Vanneste ning Ayelen Parolin. Aga veel enne etendusi avame Draakoni galerii keldrisaalis Louise Vanneste'i videoinstallatsiooni “Going West”.

Pühapäeval toimub taaskohtumine trupiga t.r.a.n.s.i.t.s.c.a.p.e (Augusti TantsuFestival 2012, Baltoscandal 2013), kes näitab protsessis olevat lavastust "XL Pleasures" ning lühifilmi "Landscape duet".

Augusti TantsuFestival on Tallinna vanim etenduskunstide festival, mille üheks iseloomustavaks jooneks on algusest peale olnud piiride ületamine. Nii toimuvad ka sellel aastal tantsu- ja teatrietendused, installatsioonid, performance'id, filmid jne. See on kaasaegsete etenduskunstide pidu!

Augusti TantsuFestival
21.-31. august 2013
Kuraator: Priit Raud
Tel: +372 5010419
E-mail: priit@saal.ee
www.tantsufestival.ee