Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tammsaare pargis avatakse näitus “75 kirsipuud” Vene Teatri juubeliaasta tähistamiseks

29.08.2023 13:45

Vene Teater avab 30. augustil 2023 kell 17 Tammsaare pargis Uue turu platsil näituse "75 kirsipuud".

Platsile seab end sisse seitsmekümne viiest kirsipuust koosnev näitetrupp, et esitada linnarahvale Tšehhovi kuulsat näidendit "Kirsiaed". Iga puu on omaette isiksus, kohal on Ranevskaja koos Gajeviga, naljakas Šarlotta Ivanovna, koha on sisse võtnud ka Jaša ja Dunjaša.

Vene Teater jagab kirsipuud hiljem oma publikule ja huvitatud linnakodanikele, et puud läheksid erinevatesse aedadesse ja suvilatesse ning laiendaksid teatriruumi väljaspoole lava.

"Tahtsime valida kujundi, mida kõik seostaks vene kultuuri ja teatriga ning mis oleks samas ka maailmapärandisse kuuluv. Tšehhov on selles mõttes ideaalne autor ja tema "Kirsiaed" on märgiline näidend. Aia mõiste hõlmab ennekõike selle kuulumist kultuurisfääri – aed ei kasva iseenesest, vaid seda haritakse," rääkis Vene Teatri direktor Svetlana Jantšek.

"Inimeste ja puude vahel on tugev side. Inimesed seostavad ennast puudega, räägivad nendega, kallistavad, toetust otsides toetuvad neile või vastupidi, hoolitsevad puude eest, nagu oleksid need lapsed või lähedased sugulased. Inimesel on raske teadvustada aja kulgu, aga puude aastaringid või võra silmnähtav kasv – see on taimer, millega saab mõõta inimese elu. Puu meenutab inimese haprust ja haavatavust, tema surelikkust ja vajadust hella suhtumise järele," selgitas näituse autor Ksenia Peretruhhina.