Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tammsaare ja Särev, preilid ja masinad

02.05.2012 11:16

Andres SärevTähistamaks 80 aasta möödumist A. H. Tammsaare suurromaani „Tõde ja õigus“ esmasest lavale jõudmisest Draamastuudio Teatris Andres Särevi dramatiseeringus toimub 4. mail Eesti Draamateatri, Särevi Teatritoa ning Tammsaare muuseumi ühisüritus „Tammsaare ja Särev, preilid ja masinad“.

Päev algab kell 12 Tammsaare muuseumis avaliku vestlusringiga “Tammsaare tekstide lavaelu muutused”.
Teatriloolased Luule Epner ja Lea Tormis ning lavastaja-dramaturg Urmas Lennuk püüavad hõlmata olulisemaid Tammsaare lavastamisega seotud jõujooni. Tegemist on nii olulise valdkonna kaardistamisega teatriajaloos kui ka vajaliku panusega Tammsaare uurimisse.

Särevi Teatritoas tähistatakse teeneka teatrimehe, Tammsaare esimese dramatiseerija Andres Särevi 110. sünniaastapäeva ning Särevi teatritoa 30. juubelit. Saab vaadata tudengiteatrit, uudistada vastilmunud teatriraamatut ja süüa torti.
Kell 16 esineb Tallinna Ülikooli Tudengiteater ÜLLAR Tammsaare „Tõe ja õiguse“ ainelise lavastusega “Me armastame ainult, nagu oskame”. Esitletakse uut raamatut Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi arhiivitrükiste sarjast Elavik – „Andres ja Anna“. Andres Särevi kirjad abikaasa Annale.

A. H. TammsaarePäeva lõpetab uhiuue Tammsaare-ainelise teatriteksti Esimene lugemine Eesti Draamateatris kell 19 Maalisaalis. Ette loetakse Kairi Kruusi dramatiseering “Preilid ja masinad”. Loevad: Jüri Tiidus ja Piret Krumm (Mees ja Naine), Hendrik Toompere jr jr (Anton), Kersti Heinloo (Antonina), Uku Uuberg (Hans), Ester Pajusoo (Naislugejakirjad), Pääru Oja (Meeslugejakiri). Lavastajana juhendab Mari-Liis Lill.

Kolmele üritusele sissepääs kolme euroga! Kui esitada Draamateatri kassas Tammsaare Muuseumi ja/või Särevi Teatritoa sooduspiletid, saab Esimesele lugemisele samuti 1 euroga!

 

Eesti Draamateater
ETMM Särevi Teatrituba
A. H. Tammsaare Muuseum